Pobierz materiał i Publikuj za darmo
- MFiPR informuje:
100 milionów złotych trafi do polskich firm pracujących nad nowymi technologiami w sektorze rolnym. Zakończył się nabór wniosków w konkursie Szybka Ścieżka „Agrotech”. O wsparcie unijne ubiegały się przedsiębiorstwa, zarówno z sektora małych i średnich przedsiębiorstw, jak i duże firmy oraz konsorcja.
- Polska wieś staje się coraz bardziej innowacyjna. Pieniądze krajowe oraz Fundusze Europejskie wspierają innowacje we wszystkich sektorach gospodarki, w tym w sektorze rolno-spożywczym. Dzięki temu Polska może umacniać swoją wysoką pozycję w produkcji zdrowej i cenionej na świecie żywności oraz eksportować wysokie technologie służące do jej wytwarzania – mówi Małgorzata Jarosińska-Jedynak, sekretarz stanu w Ministerstwie Funduszy i Polityki Regionalnej.
W konkursie finansowanie unijne mogą otrzymać projekty z wielu obszarów tematycznych w sektorze rolnym. Są to między innymi: automatyzacja, robotyzacja i mechanizacja oraz aplikacje i zaawansowane usługi cyfrowe. Dofinansowane będą również projekty związane z digitalizacją produkcji, przetwórstwem rolno-spożywczym, innowacyjną żywność czy biotechnologią oraz bioenergią.
Budżet konkursu to 100 milionów złotych, które pochodzą z Programu Inteligentny Rozwój. Pieniądze te można przeznaczyć na prowadzenie badań przemysłowych, eksperymentalnych prac rozwojowych i prac przedwdrożeniowych.
Projekty wybrane do dofinansowania poznamy na początku przyszłego roku.
UWAGA: komunikaty publikowane są w serwisie PAP bez wprowadzania przez PAP SA jakichkolwiek zmian w ich treści, w formie dostarczonej przez nadawcę. Nadawca komunikatu ponosi odpowiedzialność za jego treść – z zastrzeżeniem postanowień art. 42 ust. 2 ustawy prawo prasowe.(PAP)
kom/ mmi/
Pobierz materiał i Publikuj za darmo
bezpośredni link do materiału
Data publikacji | 09.11.2020, 14:46 |
Źródło informacji | MFiPR |
Zastrzeżenie | Za materiał opublikowany w serwisie PAP MediaRoom odpowiedzialność ponosi – z zastrzeżeniem postanowień art. 42 ust. 2 ustawy prawo prasowe – jego nadawca, wskazany każdorazowo jako „źródło informacji”. Informacje podpisane źródłem „PAP MediaRoom” są opracowywane przez dziennikarzy PAP we współpracy z firmami lub instytucjami – w ramach umów na obsługę medialną. Wszystkie materiały opublikowane w serwisie PAP MediaRoom mogą być bezpłatnie wykorzystywane przez media. |