Newsletter

Polityka i społeczeństwo

MFiPR: Minister Grzegorz Puda uczestniczył w polsko-litewskich konsultacjach międzyrządowych w Wilnie (komunikat)

16.09.2022, 14:35aktualizacja: 16.09.2022, 16:14

Pobierz materiał i Publikuj za darmo

Ministerstwo Funduszy i Polityki Regionalnej informuje:

Wpływ wojny na Ukrainie na sytuację społeczno-gospodarczą w Europie oraz realizację programów finansowanych z środków unijnych – to jeden z głównych tematów polsko-litewskich konsultacji międzyrządowych w Wilnie, w których brał udział również minister funduszy i polityki regionalnej Grzegorz Puda.Polsko-Litewskie Konsultacje Międzyrządowe są stałym mechanizmem współpracy polityczno-instytucjonalnej obu państw. Podczas wizyty w Wilnie premier RP Mateusz Morawiecki oraz premier Litwy Ingrida Šimonyte podpisali też wspólną Deklarację dot. m.in. wsparcia Ukrainy i kwestii energetycznych.

- Polsko-litewskie konsultacje międzyrządowe stanowią niezwykle istotny instrument rozwoju, który służy strategicznej współpracy między oboma państwami. Polska i Litwa od lat są bliskimi sojusznikami. Nasze dobre relacje są bardzo ważne, tym bardziej teraz w kontekście brutalnej napaści Rosji na Ukrainę. Musimy wspólnie dbać o bezpieczeństwo naszego regionu i całej UE – powiedział minister funduszy i polityki regionalnej Grzegorz Puda.

- Jestem przekonany, że wykorzystamy wnioski z naszych dzisiejszych rozmów i wspólnie będziemy kontynuować dyskusję na temat roli polityki spójności w kontekście agresji wojsk rosyjskich na Ukrainę oraz jej wpływu na obecną sytuację społeczno-gospodarczą w Europie oraz na kryzys energetyczny na całym świecie – dodał szef MFiPR.W Polsko-Litewskich Konsultacjach Międzyrządowych, które odbyły się w Pałacu Wielkich Książąt w Wilnie – w rozmowach przy tzw. stoliku ds. finansowych – uczestniczyła również minister finansów RP Magdalena Rzeczkowska oraz minister finansów Republiki Litewskiej Gintarė Skaistė i wiceministrowie: Mindaugas Liutvinskas oraz Vaida Česnulevičiūtė. Poprzednie Polsko-Litewskie Konsultacje Międzyrządowe odbyły się w Warszawie 17 września 2021 r.

UWAGA: komunikaty publikowane są w serwisie PAP bez wprowadzania przez PAP SA jakichkolwiek zmian w ich treści, w formie dostarczonej przez nadawcę. Nadawca komunikatu ponosi odpowiedzialność za jego treść – z zastrzeżeniem postanowień art. 42 ust. 2 ustawy prawo prasowe. (PAP)

kom/ neh/

Pobierz materiał i Publikuj za darmo

bezpośredni link do materiału
Data publikacji 16.09.2022, 14:35
Źródło informacji MFiPR
Zastrzeżenie Za materiał opublikowany w serwisie PAP MediaRoom odpowiedzialność ponosi – z zastrzeżeniem postanowień art. 42 ust. 2 ustawy prawo prasowe – jego nadawca, wskazany każdorazowo jako „źródło informacji”. Informacje podpisane źródłem „PAP MediaRoom” są opracowywane przez dziennikarzy PAP we współpracy z firmami lub instytucjami – w ramach umów na obsługę medialną. Wszystkie materiały opublikowane w serwisie PAP MediaRoom mogą być bezpłatnie wykorzystywane przez media.

Newsletter

Newsletter portalu PAP MediaRoom to przesyłane do odbiorców raz dziennie zestawienie informacji prasowych, komunikatów instytucji oraz artykułów dziennikarskich, które zostały opublikowane na portalu danego dnia.

ZAPISZ SIĘ