Newsletter

Polityka i społeczeństwo

MFiPR: Wsparcie dla szpitali we Lwowie, Tarnopolu i Krośnie z programu Interreg NEXT Polska-Ukraina (komunikat)

22.04.2024, 20:35aktualizacja: 23.04.2024, 08:40

Pobierz materiał i Publikuj za darmo

- Ministerstwo Funduszy i Polityki Regionalnej informuje:

Szpitale we Lwowie, Tarnopolu i Krośnie otrzymają wsparcie finansowe z programu Interreg NEXT Polska–Ukraina, dzięki czemu placówki będą mogły podnieść jakość opieki nad chorymi na nowotwory i starszymi osobami. Minister Katarzyna Pełczyńska-Nałęcz podpisała 22 kwietnia br. we Lwowie umowę o dofinansowanie projektu rozwoju szpitali. Podczas dzisiejszej wizyty, minister złożyła wieńce na Cmentarzu Orląt Lwowskich oraz na grobach żołnierzy ukraińskich poległych w czasie trwającej agresji rosyjskiej.

Projekt „Rozwój opieki paliatywnej, geriatrycznej i leczniczej, a także podniesienie jakości usług medycznych dla chorych na nowotwory w szpitalach Lwowa, Tarnopola i Krosna” otrzyma ponad 3,4 mln euro (ok. 14,7 mln zł) dofinansowania z programu Interreg NEXT Polska-Ukraina 2021-2027, z czego ponad 700 tys. euro (ponad 3 mln zł) trafi do szpitala w Krośnie.

- To jest jeden z dwóch największych projektów obszaru zdrowia we współpracy transgranicznej Polski i Ukrainy. Środki przeznaczone w tej perspektywie finansowej są bezprecedensowe. Jesteśmy gotowi na wsparcie Ukrainy w skutecznym wykorzystaniu funduszy unijnych. Chętnie się tą wiedzą podzielimy na poziomie państwa, miasta i regionu” – powiedziała minister funduszy i polityki regionalnej Katarzyna Pełczyńska-Nałęcz.

W uroczystości podpisania umowy wzięli udział minister w Gabinecie Rady Ministrów Ukrainy Oleh Nemchinov, szef Lwowskiej Obwodowej Administracji Wojskowej Maksym Kozycki, Dyrektor Komunalnego Przedsiębiorstwa Lwowskiego Terytorialnego Stowarzyszenia Lekarskiego „Szpital Kliniczny Planowego Leczenia, Rehabilitacji i Opieki Paliatywnej” we Lwowie Andrii Myskiv.

14,7 mln zł dla szpitali we Lwowie, Tarnopolu i Krośnie

Wsparcie z programu Interreg NEXT Polska-Ukraina 2021-2027 otrzymają Szpital Kliniczny Planowego Leczenia, Rehabilitacji i Opieki Paliatywnej” we Lwowie, Komunalne Przedsiębiorstwo „Tarnopolska Regionalna Przychodnia” Rady Regionalnej Tarnopola oraz Wojewódzki Szpital Podkarpacki im. Jana Pawła II w Krośnie.

Lwowski szpital wybuduje i wyposaży w niezbędny sprzęt Oddział Opieki Paliatywnej, Mobilnych Grup Leczniczych i Oddziału Psychoonkologii. W Tarnopolu powstanie oddział paliatywny dla chorych na nowotwory oraz nowy budynek z oddziałem radiologii.

Szpital wojewódzki w Krośnie zmodernizuje i wyposaży pomieszczenia szpitalne Zakładu Opiekuńczo-Leczniczego.

Program Interreg NEXT Polska-Ukraina

Program oferuje ponad 235 mln euro (ponad 1 mld zł) dofinansowania dla polsko-ukraińskich projektów dotyczących najistotniejszych wspólnych kwestii: zdrowia, środowiska, transportu i ochrony granic.

Zapraszamy do śledzenia strony internetowej Interreg NEXT Polska – Ukraina. Znajdziesz tutaj informacje o dotychczasowych osiągnięciach i bieżących działaniach programu.

UWAGA: komunikaty publikowane są w serwisie PAP bez wprowadzania przez PAP SA jakichkolwiek zmian w ich treści, w formie dostarczonej przez nadawcę. Nadawca komunikatu ponosi odpowiedzialność za jego treść – z zastrzeżeniem postanowień art. 42 ust. 2 ustawy prawo prasowe. (PAP)

kom/ maku/ mhr/

Pobierz materiał i Publikuj za darmo

bezpośredni link do materiału
Data publikacji 22.04.2024, 20:35
Źródło informacji Ministerstwo Funduszy i Polityki Regionalnej
Zastrzeżenie Za materiał opublikowany w serwisie PAP MediaRoom odpowiedzialność ponosi – z zastrzeżeniem postanowień art. 42 ust. 2 ustawy prawo prasowe – jego nadawca, wskazany każdorazowo jako „źródło informacji”. Informacje podpisane źródłem „PAP MediaRoom” są opracowywane przez dziennikarzy PAP we współpracy z firmami lub instytucjami – w ramach umów na obsługę medialną. Wszystkie materiały opublikowane w serwisie PAP MediaRoom mogą być bezpłatnie wykorzystywane przez media.

Newsletter

Newsletter portalu PAP MediaRoom to przesyłane do odbiorców raz dziennie zestawienie informacji prasowych, komunikatów instytucji oraz artykułów dziennikarskich, które zostały opublikowane na portalu danego dnia.

ZAPISZ SIĘ