Newsletter

Polityka i społeczeństwo

MFiPR: wzmocnienie roli samorządów tematem rozmów szefa MFiPR w Bratysławie

29.05.2023, 16:07aktualizacja: 29.05.2023, 16:16

Pobierz materiał i Publikuj za darmo

Grzegorz Puda, minister funduszy i polityki regionalnej; Fot.: MFiPR
Grzegorz Puda, minister funduszy i polityki regionalnej; Fot.: MFiPR
Minister funduszy i polityki regionalnej Grzegorz Puda ma we wtorek uczestniczyć w spotkaniu ministrów odpowiedzialnych za politykę spójności w Bratysławie - poinformował w poniedziałek PAP resort funduszy. Rozmowy mają dotyczyć m.in. wzmocnienia roli samorządów w realizacji polityki spójności.

Jak przekazało ministerstwo funduszy i polityki regionalnej, spotkanie zorganizowane z inicjatywy słowackiego ministra inwestycji, rozwoju regionalnego i informatyzacji związane jest z powołaniem przez Komisję Europejską grupy ekspertów wysokiego szczebla ds. przyszłości polityki spójności (HLG). Grupa zebrała się po raz pierwszy 31 stycznia br.

„Wnioski oraz zalecenia grupy eksperckiej będą opublikowane na początku 2024 r.” - wskazało MFiPR.

Według informacji resortu, celem wtorkowego spotkania w Bratysławie jest m.in. dyskusja nad wzmocnieniem roli samorządów w realizacji polityki spójności.

„Ma to szczególne znaczenie w kontekście priorytetów związanych z cyfryzacją i zieloną transformacją, a także obecną sytuacją geopolityczną i jej wpływem na europejską gospodarkę” - przekazało MFiPR.

Jak dodano, w nieformalnym spotkaniu w Bratysławie ministrów odpowiedzialnych za politykę spójności, dotyczącym przyszłości tej polityki, oprócz ministra Grzegorza Pudy wezmą udział delegacje: Bułgarii, Chorwacji, Republiki Czeskiej, Węgier, Rumunii, Słowenii, Hiszpanii (ze względu na nadchodzącą prezydencję).

„W spotkaniu uczestniczyć będzie również komisarz do spraw spójności i reform Elisa Ferreira oraz przewodniczący grupy ekspertów wysokiego szczebla ds. przyszłości polityki spójności prof. Andrés Rodriguez” - wynika z informacji MFiPR.

Źródło informacji: Serwis Samorządowy PAP 

Pobierz materiał i Publikuj za darmo

bezpośredni link do materiału
Data publikacji 29.05.2023, 16:07
Źródło informacji Serwis Samorządowy PAP
Zastrzeżenie Za materiał opublikowany w serwisie PAP MediaRoom odpowiedzialność ponosi – z zastrzeżeniem postanowień art. 42 ust. 2 ustawy prawo prasowe – jego nadawca, wskazany każdorazowo jako „źródło informacji”. Informacje podpisane źródłem „PAP MediaRoom” są opracowywane przez dziennikarzy PAP we współpracy z firmami lub instytucjami – w ramach umów na obsługę medialną. Wszystkie materiały opublikowane w serwisie PAP MediaRoom mogą być bezpłatnie wykorzystywane przez media.

Newsletter

Newsletter portalu PAP MediaRoom to przesyłane do odbiorców raz dziennie zestawienie informacji prasowych, komunikatów instytucji oraz artykułów dziennikarskich, które zostały opublikowane na portalu danego dnia.

ZAPISZ SIĘ

Akademia
Komunikacji

Prowadzimy szkolenia oraz warsztaty dla mediów, biznesu, samorządów i instytucji. Oferujemy szkolenia indywidualne i grupowe w zakresie m.in. wystąpień publicznych, zarządzania kryzysowego, cyberbezpieczeństwa, przeciwdziałania dezinformacji.