Pobierz materiał i Publikuj za darmo
- Ministerstwo Funduszy i Polityki Regionalnej informuje:
W dniach 5 - 6 czerwca 2024 r. w Warszawie odbyło się dziesiąte posiedzenie Komitetu Monitorującego program Fundusze Europejskie dla Rozwoju Społecznego.
Kluczowym punktem agendy posiedzenia było przyjęcie projektu zmian w programie FERS dotyczących wsparcia edukacji uczniów i uczennic z Ukrainy w polskich szkołach. Jest to odpowiedź na nowelizację ustawy o pomocy obywatelom Ukrainy w związku z konfliktem zbrojnym na terytorium tego państwa, która uzależnia wypłatę świadczeń wychowawczych od realizacji obowiązku szkolnego w Polsce. Ponieważ w roku szkolnym 2024/2025 do polskich szkół trafi ok. 60 tys. uczniów z Ukrainy, pilnie potrzebne jest zaangażowanie środków EFS+ na przygotowanie szkół na ich przyjęcie.
Obrady Komitetu obejmowały również założenia naborów, które koncentrują się m.in. na wsparciu zdrowia psychicznego dzieci i młodzieży, tworzeniu centrów wiedzy o dostępności, minimalizacji zjawiska drop-outu na uczelniach, rozwoju kompetencji związanych z zieloną ekonomią oraz utworzeniu Centrum Komunikacji dla Osób z Niepełnosprawnościami. Za szczególnie ważne uznano projekty w zakresie innowacji społecznych, takie jak promowanie roli kobiet w sektorze wysokich technologii oraz profilaktyka zdrowia psychicznego dzieci i młodzieży. W odpowiedzi na pogarszający się stan zdrowia psychicznego młodych ludzi, zaproponowano kompleksowy projekt mający na celu przeciwdziałanie temu zjawisku.
UWAGA: komunikaty publikowane są w serwisie PAP bez wprowadzania przez PAP SA jakichkolwiek zmian w ich treści, w formie dostarczonej przez nadawcę. Nadawca komunikatu ponosi odpowiedzialność za jego treść – z zastrzeżeniem postanowień art. 42 ust. 2 ustawy prawo prasowe.(PAP)
kom/ jls/ amac/
Pobierz materiał i Publikuj za darmo
bezpośredni link do materiału
Data publikacji | 06.06.2024, 15:12 |
Źródło informacji | MFiPR |
Zastrzeżenie | Za materiał opublikowany w serwisie PAP MediaRoom odpowiedzialność ponosi – z zastrzeżeniem postanowień art. 42 ust. 2 ustawy prawo prasowe – jego nadawca, wskazany każdorazowo jako „źródło informacji”. Informacje podpisane źródłem „PAP MediaRoom” są opracowywane przez dziennikarzy PAP we współpracy z firmami lub instytucjami – w ramach umów na obsługę medialną. Wszystkie materiały opublikowane w serwisie PAP MediaRoom mogą być bezpłatnie wykorzystywane przez media. |