Newsletter

Polityka i społeczeństwo

MG liderem w rankingu otwartości i przejrzystości (komunikat)

15.10.2015, 18:06aktualizacja: 15.10.2015, 18:06

Pobierz materiał i Publikuj za darmo

- MG informuje:

Organizacje pozarządowe zbadały, jak ministerstwa i instytucje publiczne realizują przepisy o dostępie do informacji publicznej, konsultacjach oraz przeciwdziałaniu korupcji. Ministerstwo Gospodarki otrzymało najlepsze oceny. Raport Koalicji na rzecz Otwartego Rządu został zaprezentowany 15 października 2015 r. podczas konferencji "Czekając na otwarte rządy".

Podczas prezentacji wyników Obywatelskiej Kontroli Otwartości Rządu podkreślono, że Ministerstwo Gospodarki jest liderem wśród administracji publicznej w zakresie udostępniania informacji publicznej, otwartości procesów decyzyjnych oraz przeciwdziałania korupcji.

Ministerstwo Gospodarki zostało wyróżnione również za zachęcanie do szerokiego i efektywnego włączania się strony społecznej w proces konsultacji aktów prawnych. Przykładami takiego działania są m.in. przygotowane przez MG "Wytyczne do przeprowadzania oceny wpływu i konsultacji publicznych w ramach rządowego procesu legislacyjnego" oraz platforma konsultacje on-line, której celem jest zwiększenie przejrzystości i transparentności procesu legislacyjnego oraz ułatwienie udziału interesariuszy, w tym przedsiębiorców, w procesie tworzenia prawa.

Raport "Obywatelska kontrola otwartości rządu" http://www.batory.org.pl/upload/files/Programy%20operacyjne/Odpowiedzialne%20Panstwo/Obywatelska_kontrola_otwartosci_rzadu.pdf

UWAGA: komunikaty publikowane są w serwisie PAP bez wprowadzania przez PAP SA jakichkolwiek zmian w ich treści, w formie dostarczonej przez nadawcę. Nadawca komunikatu ponosi wyłączną i pełną odpowiedzialność za jego treść.(PAP)

kom/ tnt/

Pobierz materiał i Publikuj za darmo

bezpośredni link do materiału
Data publikacji 15.10.2015, 18:06
Źródło informacji MG
Zastrzeżenie Za materiał opublikowany w serwisie PAP MediaRoom odpowiedzialność ponosi – z zastrzeżeniem postanowień art. 42 ust. 2 ustawy prawo prasowe – jego nadawca, wskazany każdorazowo jako „źródło informacji”. Informacje podpisane źródłem „PAP MediaRoom” są opracowywane przez dziennikarzy PAP we współpracy z firmami lub instytucjami – w ramach umów na obsługę medialną. Wszystkie materiały opublikowane w serwisie PAP MediaRoom mogą być bezpłatnie wykorzystywane przez media.

Newsletter

Newsletter portalu PAP MediaRoom to przesyłane do odbiorców raz dziennie zestawienie informacji prasowych, komunikatów instytucji oraz artykułów dziennikarskich, które zostały opublikowane na portalu danego dnia.

ZAPISZ SIĘ