Newsletter

Polityka i społeczeństwo

MI: Dialog z przewoźnikami drogowymi (komunikat)

16.05.2024, 16:19aktualizacja: 20.05.2024, 10:30

Pobierz materiał i Publikuj za darmo

- Ministerstwo Infrastruktury informuje:

Minister infrastruktury Dariusz Klimczak spotkał się dzisiaj w Warszawie z przedsiębiorcami działającymi w branży transportu drogowego towarów. Spotkanie odbyło się z inicjatywy przewoźników i dotyczyło działań sanacyjnych dla polskiej branży transportowej.

– Dziękuję za inicjatywę organizacji tego spotkania. Wszystkie nasze działania, które zmierzają do poprawy sytuacji na rynku międzynarodowego przewozu towarów, mają na celu interes polskich przewoźników i są z nimi konsultowane. Nasze propozycje legislacyjne są bezpośrednią odpowiedzią na postulaty branży – powiedział minister infrastruktury Dariusz Klimczak.

Podczas roboczego spotkania przedsiębiorcy zostali poinformowani o działaniach legislacyjnych, zmierzających do poprawy sytuacji branży transportowej. Ich celem jest stabilizacja rynku, przeciwdziałanie upadłości przedsiębiorców z branży przewozów drogowych towarów oraz ochrona przed nierówną lub nieuczciwą konkurencją. Ponadto na spotkaniu omawiane były kwestie dotyczące procesu retrofittingu tachografów, a także propozycje zmian prawnych i organizacyjnych dotyczących działania Inspekcji Transportu Drogowego w celu wzmocnienia egzekucji przepisów o warunkach lub obowiązkach wykonywania transportu drogowego, przeciwdziałania nieuczciwej konkurencji i podniesienia poziomu bezpieczeństwa w przewozach.

Uczestnicy spotkania wskazywali, że w obliczu rosnącej nierównowagi na rynku przewozów drogowych rzeczy, problemów ze spadkiem liczby zleceń na usługi przewozu towarów czy wysokich kosztów prowadzonej działalności, niezbędna jest pilna interwencja, w tym wprowadzenie czasowych rozwiązań prawnych, które pozwolą przetrwać rodzimemu sektorowi transportu drogowego towarów.

UWAGA: komunikaty publikowane są w serwisie PAP bez wprowadzania przez PAP SA jakichkolwiek zmian w ich treści, w formie dostarczonej przez nadawcę. Nadawca komunikatu ponosi odpowiedzialność za jego treść – z zastrzeżeniem postanowień art. 42 ust. 2 ustawy prawo prasowe. (PAP)

kom/ from/ wus/

Pobierz materiał i Publikuj za darmo

bezpośredni link do materiału
Data publikacji 16.05.2024, 16:19
Źródło informacji MI
Zastrzeżenie Za materiał opublikowany w serwisie PAP MediaRoom odpowiedzialność ponosi – z zastrzeżeniem postanowień art. 42 ust. 2 ustawy prawo prasowe – jego nadawca, wskazany każdorazowo jako „źródło informacji”. Informacje podpisane źródłem „PAP MediaRoom” są opracowywane przez dziennikarzy PAP we współpracy z firmami lub instytucjami – w ramach umów na obsługę medialną. Wszystkie materiały opublikowane w serwisie PAP MediaRoom mogą być bezpłatnie wykorzystywane przez media.

Newsletter

Newsletter portalu PAP MediaRoom to przesyłane do odbiorców raz dziennie zestawienie informacji prasowych, komunikatów instytucji oraz artykułów dziennikarskich, które zostały opublikowane na portalu danego dnia.

ZAPISZ SIĘ