Newsletter

Polityka i społeczeństwo

Miasta dla klimatu. Dekarbonizacja miasta w praktyce - bezpłatna konferencja dla miast

21.11.2023, 15:44aktualizacja: 21.11.2023, 15:50

Pobierz materiał i Publikuj za darmo

Fundacja Climate Strategies Poland zaprasza przedstawicieli samorządów z całego kraju do udziału w bezpłatnej, całodniowej konferencji „Miasta dla klimatu. Dekarbonizacja miasta w praktyce”, który odbędzie się 5 grudnia w godzinach 9:30-14:30. Podczas spotkania online zaprezentowane zostaną doświadczenia krajowych i zagranicznych liderów transformacji klimatycznej. Udział w roli prelegentów potwierdzili m.in. Patryk Białas, Katarzyna Binda, Magdalena Millert, Adam Traczyk, Rodolphe Quinn oraz eksperci i ekspertki Fundacji Climate Strategies Poland.

„Miasta dla klimatu” to projekt stworzony z myślą o przedstawicielach samorządów, którzy w obliczu zmiany klimatu, konieczności transformacji klimatycznej miast i ograniczania emisji gazów cieplarnianych, mierzą się z nowymi wyzwaniami. Grudniowe spotkanie to druga edycja projektu „Miasta dla klimatu” organizowanego przez Fundację Climate Strategies Poland. To także jedno z wielu bezpłatnych spotkań, webinariów i konferencji, które Fundacja organizuje od 3 lat z myślą o samorządach.

Tematem przewodnim spotkania organizowanego 5 grudnia będzie dekarbonizacja miast oraz empatyczna komunikacja do mieszkańców.

„Projekt Miasta dla klimatu to nasz wyraz wsparcia dla miast w budowaniu wewnętrznych zasobów wiedzy i kompetencji oraz stopniowego tworzenia procesów zbierania i analizy danych, wewnątrz urzędów. Na uczestników spotkania czekają praktyczne prezentacje na temat dobrych praktyk dekarbonizacji miast z Polski i ze świata, a także praktyczne porady dotyczące liczenia i redukowania śladu węglowego miasta. Ważnym komponentem spotkania będzie również komunikacja do mieszkańców - tak ważna, a jednocześnie trudna i wymagająca, szczególnie w czasach niepewności” – mówi Łukasz Broniewski, współzałożyciel Fundacji Climate Strategies Poland.

Rejestracja na bezpłatne wydarzenie odbywa się na stronie: https://us06web.zoom.us/webinar/register/WN_jdUJS-kOQQyK3waaoqWk_A#/registration 

Fundacja Climate Strategies Poland

Fundacja Climate Strategies Poland jest organizacją non for profit, która wspiera miasta i firmy w drodze do neutralności klimatycznej. Zespół Fundacji składa się z ekspertów specjalizujących się w obliczaniu i redukowaniu śladu węglowego, strategów biznesowych, a także specjalistów ds. komunikacji klimatycznej, przeciwdziałania greenwashingowi i dezinformacji klimatycznej. Wspólnie wykorzystują kompetencje, doświadczenia i talenty, by spowolnić zmianę klimatu. Wśród głównych celów statutowych Fundacji znajdują się: edukacja na temat redukcji śladu węglowego i środowiskowego oraz wsparcie dla samorządów i organizacji w budowaniu świadomości środowiskowej.

Eksperci fundacji posiadają jednocześnie szeroką wiedzę na temat kontekstu klimatycznego, jak i pełne zrozumienie potrzeb miast, wyzwań przed jakimi stoją, a także schematów decyzyjnych, w jakich funkcjonują.

KONTAKT:
e-mail: miasta@climatepoland.pl 

Źródło informacji: Fundacja Climate Strategies Poland

Pobierz materiał i Publikuj za darmo

bezpośredni link do materiału
Data publikacji 21.11.2023, 15:44
Źródło informacji Fundacja Climate Strategies Poland
Zastrzeżenie Za materiał opublikowany w serwisie PAP MediaRoom odpowiedzialność ponosi – z zastrzeżeniem postanowień art. 42 ust. 2 ustawy prawo prasowe – jego nadawca, wskazany każdorazowo jako „źródło informacji”. Informacje podpisane źródłem „PAP MediaRoom” są opracowywane przez dziennikarzy PAP we współpracy z firmami lub instytucjami – w ramach umów na obsługę medialną. Wszystkie materiały opublikowane w serwisie PAP MediaRoom mogą być bezpłatnie wykorzystywane przez media.

Newsletter

Newsletter portalu PAP MediaRoom to przesyłane do odbiorców raz dziennie zestawienie informacji prasowych, komunikatów instytucji oraz artykułów dziennikarskich, które zostały opublikowane na portalu danego dnia.

ZAPISZ SIĘ