Newsletter

Polityka i społeczeństwo

Miasto Świdnica: Nowe mieszkania komunalne dla świdniczan

24.08.2023, 09:52aktualizacja: 24.08.2023, 09:53

Pobierz materiał i Publikuj za darmo

Fot. W. Bąkiewicz/UM w Świdnicy
Fot. W. Bąkiewicz/UM w Świdnicy
W pierwszej połowie września, o prawie miesiąc wcześniej niż planowano, oddany zostanie do użytku nowy czterokondygnacyjny budynek komunalny przy ul. Świętego Brata Alberta 4 w Świdnicy.

Powstało 25 lokali mieszkalnych jedno, dwu i trzypokojowych z przynależnymi komórkami lokatorskimi. Trzy z nich przystosowane są do zamieszkania dla osób niepełnosprawnych ruchowo. Przygotowano również 40 miejsc parkingowych, w tym 2 miejsca dla pojazdów osób niepełnosprawnych. Powierzchnia całkowita budynku wynosi 2465,40 m2

- Zapewnienie oferty nowych mieszkań dla świdniczan jest dla mnie szczególnie ważne, przyczynia się bowiem do podniesienia komfortu życia w mieście oraz bezpośrednio wpływa na poczucie bezpieczeństwa mieszkańców. Ich budowa to zadanie samorządów. Ale bez wsparcia rządowego to niemożliwe. Świdnica korzysta w tej sferze z programów Banku Gospodarstwa Krajowego. Nie ma ważniejszej potrzeby niż zapewnienie dobrego lokum dla mieszkańców – mówi prezydent Świdnicy, Beata Moskal – Słaniewska.

O przydział mieszkania w pierwszej kolejności starać się będą mogły osoby umieszczone na listach mieszkalnych, zamian i wykwaterowań. Wnioski mogą także składać obecni najemcy mieszkań komunalnych, którzy posiadają udokumentowane dochody - spełniają kryteria określone w uchwale Rady Miejskiej nr LII/527/23, czyli dochód na osobę wynosić musi od 1586,53 zł do 4442,30 zł. Osoby te nie mogą posiadać zaległości czynszowych. W zamian za możliwość otrzymania nowego lokalu najemcy będą musieli przekazać gminie obecnie zajmowane mieszkanie. Podstawowa stawka czynszu w nowych mieszkaniach komunalnych wynosi 11,95 zł/ m2  od której liczone są zwyżki 10% lub 15% w zależności od kondygnacji i standardu budynku.    

Rekrutację prowadzi Wydział Gospodarki Mieszkaniowej Urzędu Miejskiego w Świdnicy. Szczegółowe informacje udzielane są pod nr tel. 74/856 28 77 lub 74/856 29 54 lub bezpośrednio w wydziale w pokoju 221. Prosimy o kontakt do końca sierpnia.

Przypomnijmy, że miasto na realizację inwestycji pozyskało 4 miliony 380 tysięcy złotych z Funduszu Dopłat, w ramach realizowanego przez Bank Gospodarstwa Krajowego rządowego programu budownictwa komunalnego.

Wykonawcą zadania jest Przedsiębiorstwo Budowlane Mirosław Wierzyk ze Świdnicy. Koszt prac to ponad 9 milionów złotych.

 

Pobierz materiał i Publikuj za darmo

bezpośredni link do materiału
POBIERZ ZDJĘCIA I MATERIAŁY GRAFICZNE
Zdjęcia i materiały graficzne do bezpłatnego wykorzystania wyłącznie z treścią niniejszej informacji
Data publikacji 24.08.2023, 09:52
Źródło informacji Miasto Świdnica
Zastrzeżenie Za materiał opublikowany w serwisie PAP MediaRoom odpowiedzialność ponosi – z zastrzeżeniem postanowień art. 42 ust. 2 ustawy prawo prasowe – jego nadawca, wskazany każdorazowo jako „źródło informacji”. Informacje podpisane źródłem „PAP MediaRoom” są opracowywane przez dziennikarzy PAP we współpracy z firmami lub instytucjami – w ramach umów na obsługę medialną. Wszystkie materiały opublikowane w serwisie PAP MediaRoom mogą być bezpłatnie wykorzystywane przez media.

Newsletter

Newsletter portalu PAP MediaRoom to przesyłane do odbiorców raz dziennie zestawienie informacji prasowych, komunikatów instytucji oraz artykułów dziennikarskich, które zostały opublikowane na portalu danego dnia.

ZAPISZ SIĘ