Newsletter

Polityka i społeczeństwo

Międzynarodowa premiera „Wrażeń z Pekinu”: perspektywa ambasadorów

28.03.2024, 09:34aktualizacja: 28.03.2024, 09:39

Pobierz materiał i Publikuj za darmo

Sześciu dyplomatów dzieli się swoimi wyjątkowymi doświadczeniami z pobytu w stolicy Chin.

LONDYN, 27 marca 2024 r. /PRNewswire/ -- Seria multimedialnych materiałów wideo zatytułowana „Moje wrażenia z Pekinu” została niedawno zaprezentowana podczas Londyńskich Targów Książki w Wielkiej Brytanii. Cykl przedstawia sześciu ambasadorów w Chinach, którzy dzielą się swoimi wrażeniami i doświadczeniami z Pekinu. Wśród zaproszonych dyplomatów znaleźli się ambasador RPA Xie Shengwen, były ambasador Pakistanu Moin ul Haque, ambasador Cypru Martha Mavrommati, ambasador Sudanu Omer Mohamed Ahmed Siddig, ambasador Grecji Evgenios Dimitrios Kalpyris i ambasador Mongolii Tuvshin Badral.

Wydarzeniu poświęconemu premierze filmów przewodniczył Li Hongwen, dyrektor wykonawczy Chińskiej Krajowej Organizacji Importu i Eksportu Publikacji (China National Publications Import and Export (Group) Corporation - CNPIEC). Na uroczystości obecny był również Chang Bo, prezes China Publishing Group, który wygłosił przemówienie. Alanoud Ali, prezes Emirates Publishers Association, również wziął udział w tych uroczystościach.

Przemawiając, Chang Bo zwrócił uwagę na doświadczenia ambasadorów w Pekinie jako przykłady międzynarodowej współpracy, integracji i postępu. Zauważył, że ich refleksje i odczucia stanowią głębokie odzwierciedlenie tego, jak różne kultury i narodowości interpretują istotę Pekinu.

Gospodarzem wydarzenia filmowego było CNPIEC, przy wsparciu Departamentu Reklamy Komitetu Miejskiego CPC w Pekinie i Pekińskiego Funduszu Przewodnictwa Kultury. Wcześniej w lutym w Pekinie odbyła się konferencja prasowa poświęcona wydaniu tej serii.

Chińska Narodowa Organizacja Importu i Eksportu Publikacji (Grupa)

CNPIEC zajmuje czołową pozycję wśród podmiotów odpowiedzialnych za import i eksport w chińskim sektorze wydawniczym, a także jest największym międzynarodowym dostawcą usług wystawienniczych. Międzynarodowe Targi Książki w Pekinie (BIBF), których założycielem i organizatorem jest CNPIEC, świętują w tym roku swoją 30. edycję. Obecnie BIBF to drugie, co do wielkości międzynarodowe targi książki na świecie i jedno z najbardziej wpływowych wydarzeń kulturalnych w skali globalnej. Co roku gromadzi przedstawicieli świata kultury i wydawców z ponad stu krajów i regionów, jest gospodarzem ponad stu forów tematycznych, seminariów i różnorodnych działań związanych z czytelnictwem. Wydarzenia te sprzyjają wymianie wiedzy między chińskimi i międzynarodowymi specjalistami z branży wydawniczej oraz ogółem społeczeństwa, zwiększając ich zrozumienie dla różnorodnych kultur i tradycji z całego świata. BIBF funkcjonuje nie tylko jako wizytówka chińskiej kultury, ale także jako międzynarodowa platforma komunikacji międzykulturowej i integracji.

Źródło: China National Publications Import and Export (Group) Corporation

Źródło informacji: PR Newswire

 

Pobierz materiał i Publikuj za darmo

bezpośredni link do materiału
Data publikacji 28.03.2024, 09:34
Źródło informacji PR Newswire
Zastrzeżenie Za materiał opublikowany w serwisie PAP MediaRoom odpowiedzialność ponosi – z zastrzeżeniem postanowień art. 42 ust. 2 ustawy prawo prasowe – jego nadawca, wskazany każdorazowo jako „źródło informacji”. Informacje podpisane źródłem „PAP MediaRoom” są opracowywane przez dziennikarzy PAP we współpracy z firmami lub instytucjami – w ramach umów na obsługę medialną. Wszystkie materiały opublikowane w serwisie PAP MediaRoom mogą być bezpłatnie wykorzystywane przez media.

Newsletter

Newsletter portalu PAP MediaRoom to przesyłane do odbiorców raz dziennie zestawienie informacji prasowych, komunikatów instytucji oraz artykułów dziennikarskich, które zostały opublikowane na portalu danego dnia.

ZAPISZ SIĘ