Newsletter

Polityka i społeczeństwo

Minister obrony Ukrainy zapozna europosłów z konsekwencjami trwającej wojny

16.03.2022, 11:38aktualizacja: 16.03.2022, 11:45

Pobierz materiał i Publikuj za darmo

Fot. Parlament Europejski
Fot. Parlament Europejski
Posłowie z Komisji Spraw Zagranicznych oraz Podkomisji Bezpieczeństwa i Obrony Parlamentu Europejskiego spotkają się w czwartek, 17 marca z ministrem obrony Ukrainy Oleksiejem Reznikowem.

Minister Oleksii Reznikov, który będzie uczestniczył w spotkaniu zdalnie, poinformuje posłów o najnowszych faktach i skutkach inwazji Rosji na Ukrainę. W spotkaniu wezmą również udział członkowie delegacji Parlamentu Europejskiego ds. stosunków UE-Ukraina. Spotkanie rozpocznie się w czwartek o godz. 9.30.

W rezolucji przyjętej 1 marca, europarlament zdecydowanie potępił nielegalną inwazję Rosji na Ukrainę i zażądał od Kremla zakończenia wszelkich działań wojskowych w tym kraju oraz bezwarunkowego wycofania wszystkich sił zbrojnych z poszanowaniem uznanych przez społeczność międzynarodową granic Ukrainy.

Eurodeputowani wezwali też do podjęcia szerszych środków restrykcyjnych, mających na celu strategiczne osłabienie rosyjskiej gospodarki i bazy przemysłowej.

Rezolucja zdecydowanie popiera również historyczną decyzję o przyznaniu znacznych dodatkowych środków finansowych na wyposażenie Ukrainy w broń defensywną poprzez Europejski Instrument na rzecz Pokoju oraz zapewnienie sprzętu wojskowego przez państwa członkowskie.

Źródło informacji: EuroPAP News

 
 

Materiał powstał w ramach projektu EuroPAP News, realizowanego przez Polską Agencję Prasową przy wsparciu finansowym Unii Europejskiej za pośrednictwem dotacji Parlamentu Europejskiego

Pobierz materiał i Publikuj za darmo

bezpośredni link do materiału
POBIERZ ZDJĘCIA I MATERIAŁY GRAFICZNE
Zdjęcia i materiały graficzne do bezpłatnego wykorzystania wyłącznie z treścią niniejszej informacji
Data publikacji 16.03.2022, 11:38
Źródło informacji EuroPAP News
Zastrzeżenie Za materiał opublikowany w serwisie PAP MediaRoom odpowiedzialność ponosi – z zastrzeżeniem postanowień art. 42 ust. 2 ustawy prawo prasowe – jego nadawca, wskazany każdorazowo jako „źródło informacji”. Informacje podpisane źródłem „PAP MediaRoom” są opracowywane przez dziennikarzy PAP we współpracy z firmami lub instytucjami – w ramach umów na obsługę medialną. Wszystkie materiały opublikowane w serwisie PAP MediaRoom mogą być bezpłatnie wykorzystywane przez media.

Newsletter

Newsletter portalu PAP MediaRoom to przesyłane do odbiorców raz dziennie zestawienie informacji prasowych, komunikatów instytucji oraz artykułów dziennikarskich, które zostały opublikowane na portalu danego dnia.

ZAPISZ SIĘ

Akademia
Komunikacji

Prowadzimy szkolenia oraz warsztaty dla mediów, biznesu, samorządów i instytucji. Oferujemy szkolenia indywidualne i grupowe w zakresie m.in. wystąpień publicznych, zarządzania kryzysowego, cyberbezpieczeństwa, przeciwdziałania dezinformacji.