Newsletter

Polityka i społeczeństwo

Ministerstwo Infrastruktury: Specjalna oferta dla polskich kibiców na Euro 2024 (komunikat)

17.05.2024, 16:50aktualizacja: 20.05.2024, 10:41

Pobierz materiał i Publikuj za darmo

- Ministerstwo Infrastruktury informuje:

PKP Intercity uruchomią dwa specjalne pociągi z Warszawy na mecze polskiej reprezentacji z Holandią i Francją, które odbędą się w Hamburgu i Dortmundzie. Cena biletu wyniesie 54,90 euro, czyli ok. 250 zł. Co ważne, kwota ta obejmuje także powrót kibiców do Polski. Przejazd z Niemiec do Polski odbywać się będzie w tym samym wagonie i na tym samym miejscu co przejazd do Niemiec. Bilety będą dostępne do nabycia w kasach biletowych, w pociągu, w serwisie e-IC oraz w aplikacji PKP Intercity. W każdym z pociągów będzie około 700 miejsc.

– Chcemy aby polscy kibice mogli bezpiecznie udać się na mecz lub do strefy kibica i mieć pewność, że po zakończeniu spotkania równie bezpiecznie wrócą do domu. Cena biletu jest bardzo atrakcyjna i jest to interesująca alternatywa dla podróży do Niemiec samochodem – powiedział minister infrastruktury Dariusz Klimczak.

Pociągi do Hamburga i Dortmundu wyruszą z Polski wieczorem w dniu poprzedzającym mecz, docierając na miejsce rano w dniu spotkania. Składy powrotne wyruszą wieczorem po zakończonych meczach, a do Polski dotrą następnego dnia rano.

– Naszym celem i misją jest odpowiadanie na potrzeby podróżnych. Dlatego przy podejmowaniu decyzji zawsze stawiamy ich na pierwszym miejscu. Nie inaczej było w przypadku uruchomienia dodatkowych pociągów na Mistrzostwa Europy w piłce nożnej, które zabiorą kibiców na mecze naszej reprezentacji – stwierdził prezes zarządu PKP Intercity Janusz Malinowski.

Pierwszy mecz, w którym wezmą udział Polacy, odbędzie się na Volksparkstadion w niedzielę 16 czerwca 2024 r., a ich przeciwnikiem będzie reprezentacja Holandii. Pociąg do Hamburga wyruszy z Warszawy Wschodniej dzień wcześniej o 21.39, z przystankami w Kutnie, Koninie, Poznaniu i Rzepinie. Przyjazd składu zaplanowano na 6.49. Wyjazd z Hamburga zaś jest przewidziany tego samego dnia na 20.57, a pociąg powrotny dotrze do Warszawy dzień później o 6.36.

Spotkanie grupowe z Francją odbędzie się 25 czerwca 2024 r. na Signal Iduna Park w Dortmundzie. Skład PKP Intercity wyruszy z Warszawy Wschodniej o 21.39 w dniu poprzedzającym mecz, zatrzymując się na tych samych stacjach co pociąg do Hamburga. Przyjazd do Dortmundu zaplanowany jest na 8.41 dnia następnego. Pociąg powrotny zabierze pasażerów po meczu o 21.41, a do Warszawy dotrze o 8.47 dnia następnego.

Zwiększona liczba miejsc w pociągach do Berlina

W celu zapewnienia większej liczby miejsc podróżnym, od 14 czerwca br. PKP Intercity będą gotowe wzmacniać dodatkowymi wagonami pociągi do Berlina, jadące z Warszawy, Krakowa, Trójmiasta, Przemyśla, Wrocławia i Poznania, a także powrotne składy ze stolicy Niemiec.

Więcej szczegółów na stronie internetowej PKP Intercity.

UWAGA: komunikaty publikowane są w serwisie PAP bez wprowadzania przez PAP SA jakichkolwiek zmian w ich treści, w formie dostarczonej przez nadawcę. Nadawca komunikatu ponosi odpowiedzialność za jego treść – z zastrzeżeniem postanowień art. 42 ust. 2 ustawy prawo prasowe.(PAP)

kom/ mpg/ mhr/

Pobierz materiał i Publikuj za darmo

bezpośredni link do materiału
Data publikacji 17.05.2024, 16:50
Źródło informacji MI
Zastrzeżenie Za materiał opublikowany w serwisie PAP MediaRoom odpowiedzialność ponosi – z zastrzeżeniem postanowień art. 42 ust. 2 ustawy prawo prasowe – jego nadawca, wskazany każdorazowo jako „źródło informacji”. Informacje podpisane źródłem „PAP MediaRoom” są opracowywane przez dziennikarzy PAP we współpracy z firmami lub instytucjami – w ramach umów na obsługę medialną. Wszystkie materiały opublikowane w serwisie PAP MediaRoom mogą być bezpłatnie wykorzystywane przez media.

Newsletter

Newsletter portalu PAP MediaRoom to przesyłane do odbiorców raz dziennie zestawienie informacji prasowych, komunikatów instytucji oraz artykułów dziennikarskich, które zostały opublikowane na portalu danego dnia.

ZAPISZ SIĘ