Newsletter

Polityka i społeczeństwo

MKiDN: Minister kultury odwołał dyrektora Narodowego Starego Teatru w Krakowie (komunikat)

23.09.2020, 19:56aktualizacja: 23.09.2020, 19:56

Pobierz materiał i Publikuj za darmo

- MKiDN informuje:

Minister kultury i dziedzictwa narodowego odwołał Marka Mikosa ze stanowiska dyrektora Narodowego Starego Teatru im. Heleny Modrzejewskiej w Krakowie.

Nowego dyrektora teatru minister kultury wskaże, zgodnie z przepisami ustawy o organizowaniu

i prowadzeniu działalności kulturalnej, po zasięgnięciu opinii związków zawodowych Narodowego Starego Teatru oraz stowarzyszeń twórczych właściwych ze względu na rodzaj działalności NST.

Powodem odwołania dotychczasowego dyrektora NST były wyniki kontroli, która objęła lata 2018 – 2020, a podczas której stwierdzono liczne nieprawidłowości organizacyjne oraz pogłębiający się konflikt pomiędzy dyrektorem a zespołem teatru.

Marek Mikos kierował Narodowym Starym Teatrem w Krakowie od września 2017 r.

Do czasu powołania nowego dyrektora, co powinno nastąpić w możliwie najbliższym terminie, pracami Narodowego Starego Teatru w Krakowie będzie kierować Rafał Kierc, kierownik Działu Administracyjno-Gospodarczego (jedyna zastępczyni dyrektora, w związku z usprawiedliwioną nieobecnością, nie może pełnić obowiązków dyrektora).

UWAGA: komunikaty publikowane są w serwisie PAP bez wprowadzania przez PAP SA jakichkolwiek zmian w ich treści, w formie dostarczonej przez nadawcę. Nadawca komunikatu ponosi odpowiedzialność za jego treść – z zastrzeżeniem postanowień art. 42 ust. 2 ustawy prawo prasowe.(PAP)

kom/ mst/ pat/

Pobierz materiał i Publikuj za darmo

bezpośredni link do materiału
Data publikacji 23.09.2020, 19:56
Źródło informacji MAP
Zastrzeżenie Za materiał opublikowany w serwisie PAP MediaRoom odpowiedzialność ponosi – z zastrzeżeniem postanowień art. 42 ust. 2 ustawy prawo prasowe – jego nadawca, wskazany każdorazowo jako „źródło informacji”. Informacje podpisane źródłem „PAP content” są opracowywane przez dziennikarzy PAP we współpracy z firmami lub instytucjami – w ramach umów na obsługę medialną. Wszystkie materiały opublikowane w serwisie PAP MediaRoom mogą być bezpłatnie wykorzystywane przez media.

Newsletter

Newsletter portalu PAP MediaRoom to przesyłane do odbiorców raz dziennie zestawienie informacji prasowych, komunikatów instytucji oraz artykułów dziennikarskich, które zostały opublikowane na portalu danego dnia.

ZAPISZ SIĘ