Newsletter

Polityka i społeczeństwo

MKiŚ: do 5 czerwca 2024 r. zapraszamy do udziału w badaniu opinii uczestników polskiego rynku energii w zakresie funkcjonowania rynku energii elektrycznej oraz rynku mocy (komunikat)

28.05.2024, 17:00aktualizacja: 29.05.2024, 12:35

Pobierz materiał i Publikuj za darmo

- Ministerstwo Klimatu i Środowiska informuje:

Poznanie opinii uczestników rynku nt. funkcjonowania rynku energii elektrycznej jest kluczowym elementem monitorowania przez Ministra Klimatu i Środowiska czy rynek funkcjonuje poprawnie i zapewnia odpowiednie zachęty do transformacji energetycznej.

Ankieta jest więc niepowtarzalną szansą dla uczestników rynku, aby przedstawili swoje zdanie w tej sprawie. Wyniki badania mogą stanowić dla MKiŚ pomoc w opracowaniu rozwiązań regulacyjnych ulepszających obecne funkcjonowanie rynku energii elektrycznej. W rezultacie będą wsparciem procesu transformacji energetycznej w kierunku neutralności klimatycznej oraz budowy zdekarbonizowanego systemu elektroenergetycznego z wiodącą z rolą energetyki jądrowej i OZE.

Na podstawie wyników badania opracowana zostanie zanonimizowana informacja zawierająca ogólną ocenę rynku energii elektrycznej oraz rynku mocy.

Formularz ankiety składa się z 26 pytań, a jej wypełnienie powinno zająć około 30 minut. Badanie ma charakter anonimowy.

Wyniki badania jako część szerszej oceny funkcjonowania rynku mocy, przygotowywanej przez Ministra Klimatu i Środowiska, zostaną przedłożone przez rząd Sejmowi (zgodnie z art. 103. ust. 1 ustawy z 8 grudnia 2017 r. o rynku mocy).

Ankieta:

https://forms.office.com/Pages/ResponsePage.aspx?id=5x2X3DtFc0iTGvXDBsMhe7JCtqx6gZVKkgNPnOPsQcZUQlFGTTVWTE9MSlFQMlVUMlYxRFNGMUkxUS4u

UWAGA: komunikaty publikowane są w serwisie PAP bez wprowadzania przez PAP SA jakichkolwiek zmian w ich treści, w formie dostarczonej przez nadawcę. Nadawca komunikatu ponosi odpowiedzialność za jego treść – z zastrzeżeniem postanowień art. 42 ust. 2 ustawy prawo prasowe.(PAP)

kom/ jls/ lm/

Pobierz materiał i Publikuj za darmo

bezpośredni link do materiału
Data publikacji 28.05.2024, 17:00
Źródło informacji MKiŚ
Zastrzeżenie Za materiał opublikowany w serwisie PAP MediaRoom odpowiedzialność ponosi – z zastrzeżeniem postanowień art. 42 ust. 2 ustawy prawo prasowe – jego nadawca, wskazany każdorazowo jako „źródło informacji”. Informacje podpisane źródłem „PAP MediaRoom” są opracowywane przez dziennikarzy PAP we współpracy z firmami lub instytucjami – w ramach umów na obsługę medialną. Wszystkie materiały opublikowane w serwisie PAP MediaRoom mogą być bezpłatnie wykorzystywane przez media.

Newsletter

Newsletter portalu PAP MediaRoom to przesyłane do odbiorców raz dziennie zestawienie informacji prasowych, komunikatów instytucji oraz artykułów dziennikarskich, które zostały opublikowane na portalu danego dnia.

ZAPISZ SIĘ