Newsletter

Polityka i społeczeństwo

MKiŚ: Minister Paulina Hennig-Kloska na spotkaniu z ambasadorem Danii w Polsce (komunikat)

25.01.2024, 08:47aktualizacja: 25.01.2024, 08:49

Pobierz materiał i Publikuj za darmo

- Ministerstwo Klimatu i Środowiska informuje:

Planowana wizyta duńskiej pary królewskiej w Polsce, prezydencja Polski i Danii w Radzie UE w 2025 r. oraz rozwój dwustronnych relacji w obszarze bezpieczeństwa energetycznego i OZE to główne tematy rozmowy szefowej resortu klimatu i środowiska Pauliny Hennig-Kloski z ambasadorem Danii w Polsce Ole Toft. Spotkanie odbyło się 24 stycznia 2024 r. w Warszawie.

Jak zaznaczyła minister Paulina Hennig-Kloska, Dania jest bardzo ważnym partnerem Polski w kwestiach bezpieczeństwa energetycznego w regionie.

„Jestem przekonana, że koronacja pary królewskiej, objęcie nowego urzędu i podjęcie wyzwań stojących przed parą przyczynią się do pogłębienia i wzmocnienia polsko-duńskich relacji, w tym w obszarze bezpieczeństwa energetycznego i rozwoju nowych źródeł energii” – powiedziała.

Podczas spotkania z duńskim ambasadorem szefowa resortu zwróciła także uwagę na priorytety prezydencji Polski w Radzie UE w 2025 r.

„Zdajemy sobie sprawę, że polska prezydencja w pierwszym półroczu 2025 r. będzie musiała wpisać się w nowy cykl polityczny. Komisja Europejska zostanie właśnie powołana, swoją działalność rozpocznie również nowy Parlament” – zauważyła.

Jak dodała, priorytetem rządu będzie wzmocnienie współpracy ze Stanami Zjednoczonymi, rozszerzenie UE i wzmocnienie bezpieczeństwa energetycznego.

UWAGA: komunikaty publikowane są w serwisie PAP bez wprowadzania przez PAP SA jakichkolwiek zmian w ich treści, w formie dostarczonej przez nadawcę. Nadawca komunikatu ponosi odpowiedzialność za jego treść – z zastrzeżeniem postanowień art. 42 ust. 2 ustawy prawo prasowe. (PAP)

kom/ aop/

Pobierz materiał i Publikuj za darmo

bezpośredni link do materiału
Data publikacji 25.01.2024, 08:47
Źródło informacji MKiŚ
Zastrzeżenie Za materiał opublikowany w serwisie PAP MediaRoom odpowiedzialność ponosi – z zastrzeżeniem postanowień art. 42 ust. 2 ustawy prawo prasowe – jego nadawca, wskazany każdorazowo jako „źródło informacji”. Informacje podpisane źródłem „PAP MediaRoom” są opracowywane przez dziennikarzy PAP we współpracy z firmami lub instytucjami – w ramach umów na obsługę medialną. Wszystkie materiały opublikowane w serwisie PAP MediaRoom mogą być bezpłatnie wykorzystywane przez media.

Newsletter

Newsletter portalu PAP MediaRoom to przesyłane do odbiorców raz dziennie zestawienie informacji prasowych, komunikatów instytucji oraz artykułów dziennikarskich, które zostały opublikowane na portalu danego dnia.

ZAPISZ SIĘ