Newsletter

Polityka i społeczeństwo

MNiSW: Oświadczenie Ministra Nauki i Szkolnictwa Wyższego Wojciecha Murdzka (komunikat)

26.05.2020, 14:40aktualizacja: 26.05.2020, 14:40

Pobierz materiał i Publikuj za darmo

- MNiSW informuje:

Stanowczo oświadczam, że Pan Minister Łukasz Szumowski zajmując stanowisko podsekretarza stanu w MNiSW nie nadzorował NCBR, a więc nie miał żadnego wpływu na przyznawanie środków jakiemukolwiek podmiotowi, który ubiegał się o dofinansowanie z NCBR.

Wspominana w mediach przez posłów Michała Szczerbę i Dariusza Jońskiego umowa podpisana przez Ministra Szumowskiego to standardowa, corocznie podpisywana w MNiSW umowa dotacji celowej dla Narodowego Centrum Badań i Rozwoju w Ramach Programu Operacyjnego Inteligentny Rozwój, która nie ma żadnego związku z nadzorem nad NCBR.

Dotyczy ona wyłącznie finansowania kosztów funkcjonowania NCBR (a także OPI i FNP) związanych z techniczną obsługą programu PO IR.

Wojciech Murdzek

Minister Nauki i Szkolnictwa Wyższego

UWAGA: komunikaty publikowane są w serwisie PAP bez wprowadzania przez PAP SA jakichkolwiek zmian w ich treści, w formie dostarczonej przez nadawcę. Nadawca komunikatu ponosi odpowiedzialność za jego treść – z zastrzeżeniem postanowień art. 42 ust. 2 ustawy prawo prasowe.(PAP)

kom/ jml/

Pobierz materiał i Publikuj za darmo

bezpośredni link do materiału
Data publikacji 26.05.2020, 14:40
Źródło informacji MNiSW
Zastrzeżenie Za materiał opublikowany w serwisie PAP MediaRoom odpowiedzialność ponosi – z zastrzeżeniem postanowień art. 42 ust. 2 ustawy prawo prasowe – jego nadawca, wskazany każdorazowo jako „źródło informacji”. Informacje podpisane źródłem „PAP MediaRoom” są opracowywane przez dziennikarzy PAP we współpracy z firmami lub instytucjami – w ramach umów na obsługę medialną. Wszystkie materiały opublikowane w serwisie PAP MediaRoom mogą być bezpłatnie wykorzystywane przez media.

Newsletter

Newsletter portalu PAP MediaRoom to przesyłane do odbiorców raz dziennie zestawienie informacji prasowych, komunikatów instytucji oraz artykułów dziennikarskich, które zostały opublikowane na portalu danego dnia.

ZAPISZ SIĘ