Newsletter

Polityka i społeczeństwo

MNiSW: Oświadczenie Ministra Wojciecha Murdzka - kolejne informacje (komunikat)

26.05.2020, 16:29aktualizacja: 26.05.2020, 16:29

Pobierz materiał i Publikuj za darmo

- MNiSW informuje:

Stanowczo podkreślam, że w związku z pojawiającymi się nieprawdziwymi doniesieniami dotyczącymi rzekomego wpływu ministra Łukasza Szumowskiego na przyznawanie środków przez Narodowe Centrum Badań i Rozwoju spółce OncoArendi Therapeutics SA, Pan Minister Łukasz Szumowski zajmując stanowisko podsekretarza stanu w Ministerstwie Nauki i Szkolnictwa Wyższego nie nadzorował NCBR, więc Minister Łukasz Szumowski nie podejmował czynności związanych z kwestiami konkursów, przyznawaniem grantów z NCBR.

Chcę również podkreślić, że bez względu na sprawowany nadzór przez różnych ministrów, nie ma możliwości proceduralnych, aby Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego wpływało na rozstrzygnięcia dotyczące poszczególnych programów.

Załączona poniżej tabela pokazuje działalność badawczo-rozwojową prowadzoną w sposób ciągły przez spółkę OncoArendi Therapeutics SA. Podano kwoty przyznane spółce. Zero oznacza, że wniosek został odrzucony.

Z tabeli wynika, że na 11 projektów OnkoArendi Therapeutics SA dofinansowanych przez NCBR, tylko jeden był sfinansowany w czasie zajmowania stanowiska podsekretarza stanu w MNiSW przez ministra Łukasza Szumowskiego. Powyższe informacje przeczą tezie, że podsekretarz stanu w MNiSW Łukasz Szumowski wspierał OnkoArendi Therapeutics SA w pozyskiwaniu grantów.

Pragnę zauważyć, że w przypadku 7 projektów data podjęcia decyzji przypada na rządy PO-PSL.

Wojciech Murdzek

Minister Nauki i Szkolnictwa Wyższego

Wspomniana w komunikacie tabela dostępna w załączniku.

UWAGA: komunikaty publikowane są w serwisie PAP bez wprowadzania przez PAP SA jakichkolwiek zmian w ich treści, w formie dostarczonej przez nadawcę. Nadawca komunikatu ponosi odpowiedzialność za jego treść – z zastrzeżeniem postanowień art. 42 ust. 2 ustawy prawo prasowe.(PAP)

kom/ jml/

Pobierz materiał i Publikuj za darmo

bezpośredni link do materiału
Data publikacji 26.05.2020, 16:29
Źródło informacji MNiSW
Zastrzeżenie Za materiał opublikowany w serwisie PAP MediaRoom odpowiedzialność ponosi – z zastrzeżeniem postanowień art. 42 ust. 2 ustawy prawo prasowe – jego nadawca, wskazany każdorazowo jako „źródło informacji”. Informacje podpisane źródłem „PAP MediaRoom” są opracowywane przez dziennikarzy PAP we współpracy z firmami lub instytucjami – w ramach umów na obsługę medialną. Wszystkie materiały opublikowane w serwisie PAP MediaRoom mogą być bezpłatnie wykorzystywane przez media.

Newsletter

Newsletter portalu PAP MediaRoom to przesyłane do odbiorców raz dziennie zestawienie informacji prasowych, komunikatów instytucji oraz artykułów dziennikarskich, które zostały opublikowane na portalu danego dnia.

ZAPISZ SIĘ