Newsletter

Polityka i społeczeństwo

MON: Coraz bliżej Muzeum Bitwy Warszawskiej w Ossowie (komunikat)

11.02.2020, 23:38aktualizacja: 11.02.2020, 23:38

Pobierz materiał i Publikuj za darmo

- MON informuje:

We wtorek, 11 lutego br. Muzeum Wojska Polskiego zawarło umowy z pracownią projektową DiM`84 Dom i Miasto Sp. z o.o. Umowy dotyczą m.in. opracowania w ciągu 90 dni aktualizacji programu inwestycji dotyczącego budowy Muzeum Bitwy Warszawskiej w Ossowie, opracowania kompletnej wielobranżowej dokumentacji projektowo-kosztorysowej wraz z uzyskaniem wszelkich stosownych pozwoleń i uzgodnień oraz pełnienia nadzoru autorskiego nad realizacją robót.

Dzięki podpisanym dziś dokumentom już wkrótce możliwa będzie realizacja kolejnego etapu związanego z inwestycją, czyli rozpisanie przetargu na budowę Muzeum.

Muzeum Bitwy Warszawskiej w Ossowie ma być filią Muzeum Wojska Polskiego. Koncepcja zagospodarowania terenu zakłada połączenie przestrzeni pola Bitwy w Ossowie z budynkiem przyszłego muzeum. Od 2018 roku w MON pracuje zespół programowo-naukowy do spraw ekspozycji oddziału w Ossowie, którego zadaniem jest opracowanie założeń i koncepcji wystawy.

UWAGA: komunikaty publikowane są w serwisie PAP bez wprowadzania przez PAP SA jakichkolwiek zmian w ich treści, w formie dostarczonej przez nadawcę. Nadawca komunikatu ponosi odpowiedzialność za jego treść – z zastrzeżeniem postanowień art. 42 ust. 2 ustawy prawo prasowe.(PAP)

kom/ mom/ aj/

Pobierz materiał i Publikuj za darmo

bezpośredni link do materiału
Data publikacji 11.02.2020, 23:38
Źródło informacji MON
Zastrzeżenie Za materiał opublikowany w serwisie PAP MediaRoom odpowiedzialność ponosi – z zastrzeżeniem postanowień art. 42 ust. 2 ustawy prawo prasowe – jego nadawca, wskazany każdorazowo jako „źródło informacji”. Informacje podpisane źródłem „PAP MediaRoom” są opracowywane przez dziennikarzy PAP we współpracy z firmami lub instytucjami – w ramach umów na obsługę medialną. Wszystkie materiały opublikowane w serwisie PAP MediaRoom mogą być bezpłatnie wykorzystywane przez media.

Newsletter

Newsletter portalu PAP MediaRoom to przesyłane do odbiorców raz dziennie zestawienie informacji prasowych, komunikatów instytucji oraz artykułów dziennikarskich, które zostały opublikowane na portalu danego dnia.

ZAPISZ SIĘ