Newsletter

Polityka i społeczeństwo

MON: Nowa infrastruktura w 1. Warszawskiej Brygadzie Pancernej (komunikat)

17.01.2022, 17:05aktualizacja: 17.01.2022, 17:06

Pobierz materiał i Publikuj za darmo

Miniterstwo Obrony Narodowej informuje:

Nowa infrastruktura w 1. Warszawskiej Brygadzie Pancernej

18. Dywizja Zmechanizowana rozrasta się, uzyskała także certyfikację. Dbamy również o rozwój zaplecza technicznego. Jednym z ważnym elementów 18. Dywizji jest 1. Warszawska Brygada Pancerna. Właśnie dziś w Wesołej otwieramy garaże, zaplecze techniczne służące utrzymaniu czołgów w 1. Brygadzie Pancernej - powiedział Mariusz Błaszczak, minister obrony narodowej podczas wizyty w 1. Warszawskiej Brygady Pancernej.

W poniedziałek, 17 stycznia br. szef MON zapoznał się z nową infrastrukturą w garnizonie Wesoła, gdzie stacjonują czołgi Leopard.

Rozwój Wojska Polskiego wymaga m. in. rozbudowy nowoczesnej infrastruktury. W garnizonie Wesoła, gdzie zlokalizowana jest 1. Warszawska Brygada Pancerna w ostatnim czasie, oprócz samych budynków garażowych wykonano niezbędne uzbrojenie terenu w sieci podziemne takie jak: kanalizacja deszczowa, sanitarna, sieć energetyczna oraz oświetlenie terenu. Powstała także nowa stacja transformatorowa. Dzięki zastosowanym rozwiązaniom projektowym oddane dziś do użytku garaże wyposażono w najnowsze technologie wentylacyjne, systemów pożarowych oraz teletechnicznych. Budynki są ergonomiczne, energooszczędne oraz spełniające najwyższe standardy użyteczności.

"Dziś to są garaże wykorzystywane dla Leopardów, ale w przyszłości będą gotowe do tego, żeby były w nich Abramsy, które trafią na wyposażenie 18. Dywizji Zmechanizowanej, w tym 1. Warszawskiej Brygady Pancernej. To są garaże spełniające najwyższe wymagania, jeżeli chodzi o utrzymanie zdolności bojowej czołgów."

- mówił minister.

Szef MON zaznaczył, że jednostki Wojska Polskiego, szczególnie te zlokalizowane na wschodzi Polski odgrywaj ważną rolę jeśli chodzi o bezpieczeństwa kraju i wschodniej flanki NATO. Konieczne jest zatem inwestowanie w wyszkolenie żołnierzy, w sprzęt, jaki i infrastrukturę.

"Rzeczywiście 18. Dywizja Zmechanizowana ogrywa kluczową rolę, jeśli chodzi o bezpieczeństwo wschodniej części naszego kraju, wschodniej flanki NATO. Widzimy, że atak, który został przeprowadzony na Polskę, atak hybrydowy, właśnie tego dowodzi, że formowanie 18. Dywizji Zmechanizowanej było jak najbardziej uzasadnione."

– podkreślił szef MON.

***

Inwestycja w 1. Warszawskiej Brygadzie Pancernej objęła budowę dwóch budynków garażowych na 128 miejsc postojowych dla czołgów wraz z zapleczem socjalnym dla obsług. Umowę zawarto 14.11.2019 r., a inwestorem był Stołeczny Zarząd Infrastruktury. Za realizację inwestycji odpowiadała firma AMW SINEVIA.

UWAGA: komunikaty publikowane są w serwisie PAP bez wprowadzania przez PAP SA jakichkolwiek zmian w ich treści, w formie dostarczonej przez nadawcę. Nadawca komunikatu ponosi odpowiedzialność za jego treść – z zastrzeżeniem postanowień art. 42 ust. 2 ustawy Prawo prasowe.(PAP)

krz/

Pobierz materiał i Publikuj za darmo

bezpośredni link do materiału
Data publikacji 17.01.2022, 17:05
Źródło informacji MON
Zastrzeżenie Za materiał opublikowany w serwisie PAP MediaRoom odpowiedzialność ponosi – z zastrzeżeniem postanowień art. 42 ust. 2 ustawy prawo prasowe – jego nadawca, wskazany każdorazowo jako „źródło informacji”. Informacje podpisane źródłem „PAP MediaRoom” są opracowywane przez dziennikarzy PAP we współpracy z firmami lub instytucjami – w ramach umów na obsługę medialną. Wszystkie materiały opublikowane w serwisie PAP MediaRoom mogą być bezpłatnie wykorzystywane przez media.

Newsletter

Newsletter portalu PAP MediaRoom to przesyłane do odbiorców raz dziennie zestawienie informacji prasowych, komunikatów instytucji oraz artykułów dziennikarskich, które zostały opublikowane na portalu danego dnia.

ZAPISZ SIĘ