Newsletter

Polityka i społeczeństwo

MON: Pracownicy i żołnierze WSzW oraz WKU utworzą Wojskowe Centra Rekrutacji (komunikat)

27.10.2021, 16:09aktualizacja: 27.10.2021, 16:17

Pobierz materiał i Publikuj za darmo

Centrum Operacyjne Ministra Obrony Narodowej informuje:

Pracownicy i żołnierze WSzW oraz WKU utworzą Wojskowe Centra Rekrutacji

"W projektowanej ustawie o obronie Ojczyzny są zapisy, które inaczej definiują rolę Wojewódzkich Sztabów Wojskowych oraz Wojskowych Komend Uzupełnień. To będzie forma organizacji, której głównym celem będzie rekrutacja do służby w Wojsku Polskim. Jednocześnie chcę zapewnić, że nie planujemy żadnych zwolnień. Żołnierze i pracownicy WSzW i WKU z mocy prawa staną się pracownikami centrów rekrutacji. Liczę na państwa potencjał i doświadczenie, które będzie jeszcze bardziej wykorzystane w procesie rekrutacji do polskiego wojska. Dalej będziemy wspólnie działać na rzecz bezpieczeństwa naszej Ojczyzny" – powiedział Mariusz Błaszczak, minister obrony podczas spotkania z przedstawicielami terenowych organów administracji wojskowej.

W środę, 27 października, szef MON rozmawiał z komendantami Wojewódzkich Sztabów Wojskowych na temat procesu rekrutacji do Wojska Polskiego oraz proponowanych zmian, które znalazły się w projektowanej ustawie o obronie Ojczyzny.

Podczas spotkania z żołnierzami kierującymi wspomnianymi jednostkami, minister Mariusz Błaszczak zaznaczył, że resort obrony stawia większy nacisk na rekrutację i na pozyskanie nowych kandydatów do wojska. Jak podkreślił szef MON, jest to obecnie jeden z podstawowych priorytetów resortu oraz obszar, który znalazł swoje odzwierciedlenie w założeniach nowej ustawy.

Minister podkreślił, że w miejsce dziś działających Wojewódzkich Sztabów Wojskowych i Wojskowych Komend Uzupełnień powołane zostanie Centralne Wojskowe Centrum Rekrutacji oraz 16 terenowych Wojskowych Centrów Rekrutacji.

Jak zaznaczył minister, proces reformy administracji wojskowej będzie płynny, a żołnierze i pracownicy wojska, z mocy prawa znajdą zatrudnienie w nowo powstałych centrach rekrutacji.

Podczas spotkania minister Mariusz Błaszczak, w dniu święta Terenowych Organów Administracji Wojskowej, złożył podziękowania żołnierzom i pracownikom życzenia i podziękowania za dobrą służbę.

"Zreformujemy funkcjonowanie Wojewódzkich Sztabów oraz Wojskowych Komend Uzupełnień. Podniesiemy ich rolę w procesie rekrutacji do wojska. Naszym celem będzie, aby wspomniane centra rekrutacji przede wszystkim skoncentrowane były na rekrutacji i pozyskiwaniu nowych żołnierzy" – mówił minister Mariusz Błaszczak.

UWAGA: komunikaty publikowane są w serwisie PAP bez wprowadzania przez PAP SA jakichkolwiek zmian w ich treści, w formie dostarczonej przez nadawcę. Nadawca komunikatu ponosi odpowiedzialność za jego treść – z zastrzeżeniem postanowień art. 42 ust. 2 ustawy prawo prasowe. (PAP)

krz/

Pobierz materiał i Publikuj za darmo

bezpośredni link do materiału
Data publikacji 27.10.2021, 16:09
Źródło informacji MON
Zastrzeżenie Za materiał opublikowany w serwisie PAP MediaRoom odpowiedzialność ponosi – z zastrzeżeniem postanowień art. 42 ust. 2 ustawy prawo prasowe – jego nadawca, wskazany każdorazowo jako „źródło informacji”. Informacje podpisane źródłem „PAP MediaRoom” są opracowywane przez dziennikarzy PAP we współpracy z firmami lub instytucjami – w ramach umów na obsługę medialną. Wszystkie materiały opublikowane w serwisie PAP MediaRoom mogą być bezpłatnie wykorzystywane przez media.

Newsletter

Newsletter portalu PAP MediaRoom to przesyłane do odbiorców raz dziennie zestawienie informacji prasowych, komunikatów instytucji oraz artykułów dziennikarskich, które zostały opublikowane na portalu danego dnia.

ZAPISZ SIĘ