Pobierz materiał i Publikuj za darmo
- Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi informuje:
Projekt ustawy o zmianie ustawy o Krajowym Ośrodku Wsparcia Rolnictwa przewiduje, że w ustawie o Krajowym Ośrodku Wsparcia Rolnictwa, umieszczone zostaną przepisy dotyczące Rad Społecznych, które działają obecnie przy Dyrektorze Generalnym KOWR oraz w oddziałach terenowych KOWR.
Najważniejsze rozwiązania
W ustawie o Krajowym Ośrodku Wsparcia Rolnictwa znajdą się przepisy, które przewidują, że w każdym oddziale terenowym KOWR oraz w Centrali KOWR działa Rada Społeczna będąca organem opiniodawczo-doradczym – odpowiednio dyrektora oddziału terenowego KOWR albo Dyrektora Generalnego KOWR.
Obecnie, zarówno Rady Społeczne funkcjonujące przy oddziałach terenowych KOWR, jak i Rada Społeczna przy Dyrektorze Generalnym KOWR, działają na podstawie zarządzeń Dyrektora Generalnego KOWR.
Rady Społeczne pełnią istotne funkcje, zapewniając uczestnictwo czynnika obywatelskiego w bieżącym funkcjonowaniu KOWR, w szczególności jeśli chodzi o gospodarowanie nieruchomościami wchodzącymi w skład Zasobu Własności Rolnej Skarbu Państwa.
W celu zapewnienia transparentności działalności Rad Społecznych, nowe przepisy zakładają, że posiedzenia Rad Społecznych będą jawne oraz transmitowane i utrwalane za pomocą urządzeń rejestrujących obraz i dźwięk. Nagrania z posiedzeń będą udostępniane w Biuletynie Informacji Publicznej. W BIP udostępniane będą także protokoły z posiedzeń oraz podjęte na nich uchwały.
UWAGA: komunikaty publikowane są w serwisie PAP bez wprowadzania przez PAP SA jakichkolwiek zmian w ich treści, w formie dostarczonej przez nadawcę. Nadawca komunikatu ponosi odpowiedzialność za jego treść – z zastrzeżeniem postanowień art. 42 ust. 2 ustawy prawo prasowe. (PAP)
kom/ mick/
Pobierz materiał i Publikuj za darmo
bezpośredni link do materiału
Data publikacji | 05.12.2023, 17:48 |
Źródło informacji | MRiRW |
Zastrzeżenie | Za materiał opublikowany w serwisie PAP MediaRoom odpowiedzialność ponosi – z zastrzeżeniem postanowień art. 42 ust. 2 ustawy prawo prasowe – jego nadawca, wskazany każdorazowo jako „źródło informacji”. Informacje podpisane źródłem „PAP MediaRoom” są opracowywane przez dziennikarzy PAP we współpracy z firmami lub instytucjami – w ramach umów na obsługę medialną. Wszystkie materiały opublikowane w serwisie PAP MediaRoom mogą być bezpłatnie wykorzystywane przez media. |