Newsletter

Polityka i społeczeństwo

MRiRW: Oczami młodego rolnika – pierwszy dzień V Krajowych Dni Pola (komunikat)

14.06.2024, 17:56aktualizacja: 17.06.2024, 09:00

Pobierz materiał i Publikuj za darmo

- Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi informuje:

W podkarpackiej Boguchwale rozpoczęły się dziś V Krajowe Dni Pola. Pierwszy dzień tego wydarzenia to tradycyjnie już Dzień Młodego Rolnika. W otwarciu uroczystości wziął udział podsekretarz stanu Adam Nowak.

– Przypadł mi w udziale wielki zaszczyt, żeby w ramach Krajowych Dni Pola otworzyć dzisiejszy Dzień Młodego Rolnika. To dla Was, młodych ludzi, organizujemy ten dzień – podkreślił wiceminister Nowak.

Dzień Młodego Rolnika

Pierwszy dzień Krajowych Dni Pola (KDP) dedykowany jest właśnie młodym mieszkańcom wsi i uczniom szkół rolniczych z całej Polski.

– Chcemy zwrócić uwagę na to, że szkoły rolnicze, zarówno nadzorowane przez Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi, jak i pozostałe, są kuźnią kadr dla polskiego rolnictwa. Kadr, które są gwarantem bezpieczeństwa żywnościowego w naszym kraju oraz troski o nasze środowisko. Szkoły rolnicze zapewniają transfer wiedzy i wykorzystanie nowych technologii – powiedział wiceszef resortu rolnictwa.

Nowoczesne rolnictwo oczami młodych

Podsekretarz stanu Adam Nowak uczestniczył w debacie „Nowoczesne rolnictwo – oczami młodego rolnika”. Jako przewodniczący Komisji wręczył również nagrody laureatom Krajowych Mistrzostw Szkół Rolniczych.

– Dzisiejszy pierwszy dzień KDP jest okazją dla obecnych tu młodych ludzi do zdrowej rywalizacji, której celem jest podniesienie poziomu wiedzy i sprawdzenie umiejętności. Bardzo się cieszę, że dzisiaj z tej wiedzy, w nieco innej formie, będą mogli skorzystać uczniowie szkół rolniczych. Mistrzostwa Szkół Rolniczych uwzględniają zagadnienia związane nie tylko stricte z rolnictwem, lecz także z odnawialnymi źródłami energii, ogrodnictwem, architekturą krajobrazu oraz hodowlą zwierząt gospodarskich i koni – zaznaczył wiceminister Nowak i dodał, iż ma nadzieję, że każdy z uczestników dzisiejszej imprezy będzie przekazywał dalej wiedzę zdobytą podczas tegorocznych V Krajowych Dni Pola w Boguchwale.

– Tu jest przyszłość, tu są szanse i ludzie, którzy stanowią o sile i konkurencyjności polskiego rolnictwa – podkreślił podsekretarz stanu Adam Nowak.

UWAGA: komunikaty publikowane są w serwisie PAP bez wprowadzania przez PAP SA jakichkolwiek zmian w ich treści, w formie dostarczonej przez nadawcę. Nadawca komunikatu ponosi odpowiedzialność za jego treść – z zastrzeżeniem postanowień art. 42 ust. 2 ustawy prawo prasowe. (PAP)

kom/ kblu/ wus/

Pobierz materiał i Publikuj za darmo

bezpośredni link do materiału
Data publikacji 14.06.2024, 17:56
Źródło informacji MRiRW
Zastrzeżenie Za materiał opublikowany w serwisie PAP MediaRoom odpowiedzialność ponosi – z zastrzeżeniem postanowień art. 42 ust. 2 ustawy prawo prasowe – jego nadawca, wskazany każdorazowo jako „źródło informacji”. Informacje podpisane źródłem „PAP MediaRoom” są opracowywane przez dziennikarzy PAP we współpracy z firmami lub instytucjami – w ramach umów na obsługę medialną. Wszystkie materiały opublikowane w serwisie PAP MediaRoom mogą być bezpłatnie wykorzystywane przez media.

Newsletter

Newsletter portalu PAP MediaRoom to przesyłane do odbiorców raz dziennie zestawienie informacji prasowych, komunikatów instytucji oraz artykułów dziennikarskich, które zostały opublikowane na portalu danego dnia.

ZAPISZ SIĘ