Newsletter

Polityka i społeczeństwo

MRiRW: posiedzenie Rady UE ds. Rolnictwa i Rybołówstwa (komunikat)

11.12.2023, 14:42aktualizacja: 11.12.2023, 14:43

Pobierz materiał i Publikuj za darmo

- Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi informuje:

11 grudnia w Brukseli rozpoczęło się posiedzenie Ministrów UE ds. Rolnictwa i Rybołówstwa. W niedzielę w posiedzeniu Polskę reprezentował sekretarz stanu Janusz Kowalski.

Wiceminister Janusz Kowalski podkreślił, że sektor rybołówstwa zmaga się z dużymi wyzwaniami m.in. z powodu malejących zasobów morskich, z konsekwencjami niedawnej pandemii COVID-19, a obecnie musi również poradzić sobie ze skutkami wynikającymi z trwającej za naszą granicą wojny. Sekretarz stanu zaznaczył również, że konieczne jest rozpoczęcie na forum UE dyskusji nad nowelizacją rozporządzenia węgorzowego i ustanowieniem w nim skutecznych środków ochronnych, które mogą pozwolić na efektywniejsze zarządzanie tym gatunkiem, a jednocześnie będą miały mniejszy wpływ na sytuację ekonomiczną rybołówstwa przybrzeżnego - małoskalowego.

Na marginesie Rady wiceminister Kowalski rozmawiał z komisarzem ds. rybołówstwa i środowiska Virginijusem Sinkevičiusem i zaapelował o poparcie na forum Komisji Europejskiej dla rolników i transportowców z Polski poszkodowanych skutkami wojny w Ukrainie. Dziś w posiedzeniu Rady UE ds. Rolnictwa i Rybołówstwa uczestniczy sekretarz stanu Lech Antoni Kołakowski.

UWAGA: komunikaty publikowane są w serwisie PAP bez wprowadzania przez PAP SA jakichkolwiek zmian w ich treści, w formie dostarczonej przez nadawcę. Nadawca komunikatu ponosi odpowiedzialność za jego treść – z zastrzeżeniem postanowień art. 42 ust. 2 ustawy prawo prasowe. (PAP)

kom/ mick/

Pobierz materiał i Publikuj za darmo

bezpośredni link do materiału
Data publikacji 11.12.2023, 14:42
Źródło informacji MRiRW
Zastrzeżenie Za materiał opublikowany w serwisie PAP MediaRoom odpowiedzialność ponosi – z zastrzeżeniem postanowień art. 42 ust. 2 ustawy prawo prasowe – jego nadawca, wskazany każdorazowo jako „źródło informacji”. Informacje podpisane źródłem „PAP MediaRoom” są opracowywane przez dziennikarzy PAP we współpracy z firmami lub instytucjami – w ramach umów na obsługę medialną. Wszystkie materiały opublikowane w serwisie PAP MediaRoom mogą być bezpłatnie wykorzystywane przez media.

Newsletter

Newsletter portalu PAP MediaRoom to przesyłane do odbiorców raz dziennie zestawienie informacji prasowych, komunikatów instytucji oraz artykułów dziennikarskich, które zostały opublikowane na portalu danego dnia.

ZAPISZ SIĘ