Newsletter

Polityka i społeczeństwo

MRiRW: przedstawiłam swój pomysł na rolnictwo (komunikat)

08.12.2023, 16:50aktualizacja: 08.12.2023, 16:51

Pobierz materiał i Publikuj za darmo

- Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi informuje:

– W rolnictwie chodzi o ponadpartyjne porozumienie, a ja pokazałam swój pomysł na rolnictwo – powiedziała dziś minister rolnictwa i rozwoju wsi Anna Gembicka przedstawiając rezultaty swojej pracy w kończącym się tygodniu.

Straty suszowe

Minister Anna Gembicka rozmawiała dziś z przedstawicielami rolników na temat aplikacji suszowej i oceny strat spowodowanych przez suszę.

– Wobec rozbieżności w ocenie strat suszowych przez aplikację i komisje skłaniamy się do nowego sposobu tej oceny, jako średniej z tych źródeł. Jednocześnie opowiadamy się za rozdzieleniem produkcji roślinnej i zwierzęcej.

Dopłaty do kukurydzy

Minister Anna Gembicka poinformowała, że na końcowym etapie znajduje się rozporządzenie dotyczące dopłat do kukurydzy i zwiększenia puli środków na niskooprocentowane kredyty – 2 proc. Te propozycje zostaną następnie przekazane do akceptacji przez Komisję Europejską.

Rady społeczne przy KOWR

Szefowa resortu rolnictwa mówiła też o zmianach dotyczących działalności Rad społecznych przy Krajowym Ośrodku Wsparcia Rolnictwa. Zmiany te służą transparentności działalności tych Rad.

Ochrona nazw

Kolejnym projektem zmian legislacyjnych jest projekt rozporządzenia, na mocy którego chronione będą nazwy produktów mięsnych, w taki sposób, aby nie były one używane do produktów roślinnych. Jak podkreśliła minister Anna Gembicka, jest to rozwiązanie wychodzące naprzeciw oczekiwaniom przedstawicieli branży mięsnej.

Rozwiązania systemowe

– W tym tygodniu została przedstawiona kolejna propozycja rozwiązań systemowych. To mój pomysł na rolnictwo, gdyż uważam, że chodzi w nim o ponadpartyjne porozumienie – podkreśliła minister rolnictwa i rozwoju wsi Anna Gembicka podczas dzisiejszej konferencji prasowej.

UWAGA: komunikaty publikowane są w serwisie PAP bez wprowadzania przez PAP SA jakichkolwiek zmian w ich treści, w formie dostarczonej przez nadawcę. Nadawca komunikatu ponosi odpowiedzialność za jego treść – z zastrzeżeniem postanowień art. 42 ust. 2 ustawy Prawo prasowe.(PAP)

kom/ mick/

Pobierz materiał i Publikuj za darmo

bezpośredni link do materiału
Data publikacji 08.12.2023, 16:50
Źródło informacji MRiRW
Zastrzeżenie Za materiał opublikowany w serwisie PAP MediaRoom odpowiedzialność ponosi – z zastrzeżeniem postanowień art. 42 ust. 2 ustawy prawo prasowe – jego nadawca, wskazany każdorazowo jako „źródło informacji”. Informacje podpisane źródłem „PAP MediaRoom” są opracowywane przez dziennikarzy PAP we współpracy z firmami lub instytucjami – w ramach umów na obsługę medialną. Wszystkie materiały opublikowane w serwisie PAP MediaRoom mogą być bezpłatnie wykorzystywane przez media.

Newsletter

Newsletter portalu PAP MediaRoom to przesyłane do odbiorców raz dziennie zestawienie informacji prasowych, komunikatów instytucji oraz artykułów dziennikarskich, które zostały opublikowane na portalu danego dnia.

ZAPISZ SIĘ