Newsletter

Polityka i społeczeństwo

MRiRW: rozmowy z rolnikami w Tomaszowie Lubelskim (komunikat)

24.02.2024, 21:14aktualizacja: 24.02.2024, 21:15

Pobierz materiał i Publikuj za darmo

- Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi informuje:

Kolejne rozmowy ministra Czesława Siekierskiego z przedstawicielami protestujących na przejściach granicznych rolnikami odbyły się w Tomaszowie Lubelskim.

O sytuacji na granicach

– Przedstawiciele protestujących rolników zwrócili uwagę na potrzebę zwiększonego nadzoru nad bezpieczeństwem na przejściach granicznych – powiedział minister.

Szef resortu rolnictwa zwrócił uwagę, że zwiększona kontrola społeczna przez rolników powoduje niezadowolenie różnych osób, które nie wiadomo, z jakich powodów są tam widoczne i aktywne. Według rozeznania rolników nie są one w grupie osób tam zatrudnionych, a nawet często słyszy się od nich pewne pogróżki.

O stratach rolników

– Opłacalność produkcji jest ujemna, bardzo mała. W związku z tym rolnicy mówią – dopłaćcie nam do cen gusowskich, bo myśmy sprzedawali poniżej cen dających opłacalność – powiedział minister.

Szef resortu rolnictwa zwrócił uwagę na to, że problem jest w tym na ile z budżetu będziemy w stanie wesprzeć rolników w tym zakresie.

Unijna odpowiedzialność

– Uważam, że także konsekwencje za niskie ceny spowodowane Zielonym Ładem i nadmiernym otwarciem rynku europejskiego, a są to decyzje szczebla europejskiego, musi ponosić Unia Europejska. To mówią rolnicy i oczekują pomocy oraz udziału środków unijnych – podkreślił minister Czesław Siekierski.

UWAGA: komunikaty publikowane są w serwisie PAP bez wprowadzania przez PAP w likwidacji SA jakichkolwiek zmian w ich treści, w formie dostarczonej przez nadawcę. Nadawca komunikatu ponosi odpowiedzialność za jego treść – z zastrzeżeniem postanowień art. 42 ust. 2 ustawy prawo prasowe. (PAP)

kom/ mick/ sdd/

Pobierz materiał i Publikuj za darmo

bezpośredni link do materiału
Data publikacji 24.02.2024, 21:14
Źródło informacji MRiRW
Zastrzeżenie Za materiał opublikowany w serwisie PAP MediaRoom odpowiedzialność ponosi – z zastrzeżeniem postanowień art. 42 ust. 2 ustawy prawo prasowe – jego nadawca, wskazany każdorazowo jako „źródło informacji”. Informacje podpisane źródłem „PAP MediaRoom” są opracowywane przez dziennikarzy PAP we współpracy z firmami lub instytucjami – w ramach umów na obsługę medialną. Wszystkie materiały opublikowane w serwisie PAP MediaRoom mogą być bezpłatnie wykorzystywane przez media.

Newsletter

Newsletter portalu PAP MediaRoom to przesyłane do odbiorców raz dziennie zestawienie informacji prasowych, komunikatów instytucji oraz artykułów dziennikarskich, które zostały opublikowane na portalu danego dnia.

ZAPISZ SIĘ