Newsletter

Polityka i społeczeństwo

MRiT: Już w sobotę Bieg dla Bohaterów ku pamięci Janusza Kusocińskiego. Zapraszamy do udziału (komunikat)

22.06.2022, 11:01aktualizacja: 22.06.2022, 11:02

Pobierz materiał i Publikuj za darmo

- Ministerstwo Rozwoju i Technologii informuje:

Zapraszamy do udziału w 4. Edycji Biegu dla Bohaterów. 36. kilometrowa trasa będzie biegła z Sejmu na Cmentarz Wojskowy w Palmirach. Uczcij z nami pamięć ikony lekkoatletyki – Janusza Kusocińskiego i spędź z nami aktywnie sobotę 25 czerwca.

Organizatorem wydarzenia jest Ministerstwo Rozwoju i Technologii. Bieg odbędzie się pod honorowym patronatem Prezesa Rady Ministrów. W biegu weźmie udział minister rozwoju i technologii Waldemar Buda.

Trasa

Bieg rozpocznie się w sobotę 25 czerwca 2022 r. o godz. 11.00 sprzed budynku Sejmu. Zakończenie zaplanowane jest około godz. 15.00 w Palmirach na Cmentarzu Wojskowym.

Palmirski las na skraju Puszczy Kampinoskiej był świadkiem tragedii polskiej elity. W latach 1939-1941 funkcjonariusze SS i niemieckiej policji brutalnie pozbawili życia ok. 1700 Polaków. Wśród nich był wybitny sportowiec, działacz podziemia i patriota Janusz Kusociński. Zdobywca złotego medalu na Igrzyskach Olimpijskich w Los Angeles i srebrny medalista pierwszych Mistrzostw Europy w Turynie w 1934 roku.

Po zakończeniu biegu odbędzie się złożenie kwiatów na grobie Janusza Kusocińskiego.

Zasady udziału

Udział jest bezpłatny. Organizator zapewnia koszulkę okolicznościową oraz zabezpieczenie medyczne. Formularz zgłoszeniowy: https://www.survio.com/survey/d/Y1E5J8Z0N0H9H2R8N

Obowiązuje limit miejsc i kolejność zgłoszeń.

UWAGA: komunikaty publikowane są w serwisie PAP bez wprowadzania przez PAP SA jakichkolwiek zmian w ich treści, w formie dostarczonej przez nadawcę. Nadawca komunikatu ponosi odpowiedzialność za jego treść – z zastrzeżeniem postanowień art. 42 ust. 2 ustawy prawo prasowe. (PAP)

kom/ maja/ mmu/

Pobierz materiał i Publikuj za darmo

bezpośredni link do materiału
Data publikacji 22.06.2022, 11:01
Źródło informacji MRiT
Zastrzeżenie Za materiał opublikowany w serwisie PAP MediaRoom odpowiedzialność ponosi – z zastrzeżeniem postanowień art. 42 ust. 2 ustawy prawo prasowe – jego nadawca, wskazany każdorazowo jako „źródło informacji”. Informacje podpisane źródłem „PAP MediaRoom” są opracowywane przez dziennikarzy PAP we współpracy z firmami lub instytucjami – w ramach umów na obsługę medialną. Wszystkie materiały opublikowane w serwisie PAP MediaRoom mogą być bezpłatnie wykorzystywane przez media.

Newsletter

Newsletter portalu PAP MediaRoom to przesyłane do odbiorców raz dziennie zestawienie informacji prasowych, komunikatów instytucji oraz artykułów dziennikarskich, które zostały opublikowane na portalu danego dnia.

ZAPISZ SIĘ