Newsletter

Polityka i społeczeństwo

MRiT: Minister Rozwoju i Technologii Piotr Nowak w Paryżu - zapowiedź (komunikat)

25.01.2022, 09:54aktualizacja: 25.01.2022, 09:55

Pobierz materiał i Publikuj za darmo

Ministerstwo Rozwoju i Technologii informuje:

Sprawiedliwa transformacja energetyczna, unijna taksonomia, wzrost cen energii oraz konkurencyjność europejskiego przemysłu to główne tematy rozmów Piotra Nowaka, ministra rozwoju i technologii z jego francuskimi odpowiednikami.

Szef resortu rozwoju i technologii spotka się 25 stycznia w Paryżu z Bruno Le Mairem francuskim ministrem gospodarki, finansów i odbudowy Francji oraz z Agnes Pannier-Runacher, minister ds. przemysłu. Spotkanie ministrów odpowiedzialnych za rozwój gospodarczy Polski i Francji odbędzie się w pierwszym miesiącu francuskiej prezydencji w Radzie UE, której priorytetami są między innymi budowa autonomii strategicznej Europy, reindustrializacja i zielona transformacja.

Minister Nowak spotka się również z francuskimi inwestorami zrzeszonymi w organizacji MEDEF -największej francuskiej federacji pracodawców oraz z jej prezesem Geoffroy Roux de Bezieux i przedstawicielami polskiego biznesu, działającymi we Francji.

Francja stała się trzecim partnerem handlowym pod względem polskiego eksportu, zaraz po Niemczech i Czechach. W 2021 r. odnotowaliśmy dynamiczne ożywienie obrotów towarowych z Francją. Po 11 miesiącach 2021 r. polski eksport do Francji wzrósł aż o 21%, do blisko 15 mld EUR i o tyle samo import (+21%), do 8,7 mld EUR.

UWAGA: komunikaty publikowane są w serwisie PAP bez wprowadzania przez PAP SA jakichkolwiek zmian w ich treści, w formie dostarczonej przez nadawcę. Nadawca komunikatu ponosi odpowiedzialność za jego treść – z zastrzeżeniem postanowień art. 42 ust. 2 ustawy prawo prasowe. (PAP)

kom/ maja/

Pobierz materiał i Publikuj za darmo

bezpośredni link do materiału
Data publikacji 25.01.2022, 09:54
Źródło informacji MRiT
Zastrzeżenie Za materiał opublikowany w serwisie PAP MediaRoom odpowiedzialność ponosi – z zastrzeżeniem postanowień art. 42 ust. 2 ustawy prawo prasowe – jego nadawca, wskazany każdorazowo jako „źródło informacji”. Informacje podpisane źródłem „PAP MediaRoom” są opracowywane przez dziennikarzy PAP we współpracy z firmami lub instytucjami – w ramach umów na obsługę medialną. Wszystkie materiały opublikowane w serwisie PAP MediaRoom mogą być bezpłatnie wykorzystywane przez media.

Newsletter

Newsletter portalu PAP MediaRoom to przesyłane do odbiorców raz dziennie zestawienie informacji prasowych, komunikatów instytucji oraz artykułów dziennikarskich, które zostały opublikowane na portalu danego dnia.

ZAPISZ SIĘ