Newsletter

Polityka i społeczeństwo

MRiT: Rusza cykl szkoleń dla MŚP na temat zamówień publicznych (komunikat)

09.11.2023, 14:24aktualizacja: 09.11.2023, 14:49

Pobierz materiał i Publikuj za darmo

- Ministerstwo Rozwoju i Technologii informuje:

Rozpoczynamy nabór na warsztaty mikro, małych i średnich przedsiębiorstw w zakresie zamówień publicznych. W ciągu najbliższych dwóch lat odbędzie się co najmniej 32 takich spotkań. Udział w nich jest bezpłatny.

- Zależy nam na tym, aby polskie przedsiębiorstwa mogły się rozwijać, aby małe firmy stawały się średnie, a średnie – duże. To m.in. udział w zamówieniach publicznych, jest szansą na rozwój, a dzięki naszym warsztatom, firmy zdobędą niezbędną wiedzę. Spotkania będą obywać się stacjonarnie, ponieważ nie bez znaczenia jest też wzajemny kontakt przedsiębiorców, którzy mogą wymieniać się doświadczeniami - mówi minister rozwoju i technologii Waldemar Buda.

- Wiemy jak cenny w biznesie jest czas, dlatego postaraliśmy się w krótkiej, jednodniowej formule warsztatów skoncentrować jak najwięcej wiedzy. Dlatego też planujemy organizację warsztatów w każdym województwie – nie wszyscy mają czas na przyjazd na szkolenie do Warszawy, więc my przyjedziemy do nich – dodaje wiceminister Kamila Król.

Dla kogo?

Szkolenia przeznaczone są dla przedsiębiorców należących do sektora mikro, małych i średnich przedsiębiorców lub osób zatrudnionych w tym sektorze. Szkolenia adresowane są do firm, które chciałyby rozpocząć działalność na rynku zamówień publicznych.

Kiedy i gdzie?

Szkolenia rozpoczną się w listopadzie br. i będą realizowane w latach 2023-2025. W 2023 r. odbędzie się 8 szkoleń. W latach 2024 i 2025 – co najmniej 12 w każdym roku. Spotkania odbędą się w każdym województwie (co najmniej dwa szkolenia w każdym województwie, w tym co najmniej jedno w mieście wojewódzkim).

Szkolenia dla MŚP

Szkolenia mają na celu dostarczenie przedsiębiorcom z sektora MŚP i osobom zatrudnionym w tym sektorze podstawowej i najbardziej przydatnej wiedzy na temat zamówień publicznych, w tym specyfiki udziału w postępowaniach o udzielenie zamówienia publicznego oraz realizacji zamówień publicznych. W trakcie szkoleń będą poruszane zagadnienia dotyczące przede wszystkim praktycznych aspektów ubiegania się o zamówienia publiczne, w tym między innymi sposobów wyszukiwania informacji o tych zamówieniach, elektronizacji procesów zakupowych (np. podpisywanie ofert), kluczowych kwestii związanych z przygotowaniem oferty, czy też zakazanych postanowień w projektach umów. Po obyciu szkolenia przedsiębiorca MŚP lub pracownicy będą dysponowali wiedzą pozwalającą im na udział w procedurach zamówieniowych. W ramach szkolenia uczestnicy otrzymają materiały szkoleniowe, a także możliwość dodatkowej konsultacji po zakończeniu szkolenia.

Szkolenia będą jednodniowe, bezpłatne i będą miały charakter warsztatowy. Prowadzone będą przez trenerów, którzy posiadają wiedzę na temat zamówień publicznych, a także doświadczenie we współpracy z przedsiębiorcami.

Harmonogram szkoleń w 2023 r.

16-11-2023 Olsztyn

17-11-2023 Warszawa

27-11-2023 Lublin

08-12-2023 Białystok

12-12-2023 Rzeszów

12-12-2023 Katowice

13-12-2023 Łódź

14-12-2023 Gdańsk

Zgłoszenia

Chcesz wziąć udział w szkoleniu? Wypełnij formularz (https://docs.google.com/forms/d/e/1FAIpQLSf8pEtryJk0Gb8wVSQ4UZNCaoxfCPVjNXNn0imHfWrE-ZsILg/viewform).

Ważne: Ilość miejsc na każde szkolenie jest ograniczona. Decydowała będzie kolejność zgłoszeń. Szkolenia organizowane są przez Ministerstwo Rozwoju i Technologii. Więcej informacji znajduje się na stronie internetowej Ministerstwa: https://www.gov.pl/web/rozwoj-technologia/szkolenia-dla-przedsiebiorcow.

UWAGA: komunikaty publikowane są w serwisie PAP bez wprowadzania przez PAP SA jakichkolwiek zmian w ich treści, w formie dostarczonej przez nadawcę. Nadawca komunikatu ponosi odpowiedzialność za jego treść – z zastrzeżeniem postanowień art. 42 ust. 2 ustawy prawo prasowe. (PAP)

kom/ ewes/

Pobierz materiał i Publikuj za darmo

bezpośredni link do materiału
Data publikacji 09.11.2023, 14:24
Źródło informacji MRiT
Zastrzeżenie Za materiał opublikowany w serwisie PAP MediaRoom odpowiedzialność ponosi – z zastrzeżeniem postanowień art. 42 ust. 2 ustawy prawo prasowe – jego nadawca, wskazany każdorazowo jako „źródło informacji”. Informacje podpisane źródłem „PAP MediaRoom” są opracowywane przez dziennikarzy PAP we współpracy z firmami lub instytucjami – w ramach umów na obsługę medialną. Wszystkie materiały opublikowane w serwisie PAP MediaRoom mogą być bezpłatnie wykorzystywane przez media.

Newsletter

Newsletter portalu PAP MediaRoom to przesyłane do odbiorców raz dziennie zestawienie informacji prasowych, komunikatów instytucji oraz artykułów dziennikarskich, które zostały opublikowane na portalu danego dnia.

ZAPISZ SIĘ