Newsletter

Polityka i społeczeństwo

MRiT: Rusza konkurs "Lider dostępności priorytetowych branż" edycja 2022 (komunikat)

05.08.2022, 12:39aktualizacja: 05.08.2022, 12:41

Pobierz materiał i Publikuj za darmo

Ministerstwo Rozwoju i Technologii informuje:

Prowadzisz działalność gospodarczą w Polsce? Inwestujesz w rozwój swojej firmy, a do tego tworzysz produkty lub świadczysz usługi spełniające kryteria dostępności? Weź udział w drugiej edycji naszego konkurs "Lider dostępności priorytetowych branż" 2022.

O konkursie

Konkurs ma promować wysokiej jakości, nowoczesne produkty i usługi oparte na idei projektowania uniwersalnego, określane mianem „produkt dostępny”. Wpisuje się w rządowy program „Dostępność Plus”.

„Produkt dostępny”

To produkt, dzięki któremu powstają m.in. urządzenia wspomagające osoby z niepełnosprawnościami w codziennym funkcjonowaniu. Poprawia komfort życia i pozwala na możliwie jak największą samodzielność.

Terminy i zgłoszenia

Na zgłoszenia czekamy do 30 września br. Formularz zgłoszeniowy prosimy wysłać drogą online na adres: Joanna.Kowal@mrit.gov.pl

Masz pytania dotyczące konkursu, zadzwoń pod numer: 22 411 97 45.

Rządowy program „Dostępność Plus” 2018−2025

Program skierowany jest do osób ze szczególnymi potrzebami, w tym osób z niepełnosprawnościami i osób starszych. Jego celem jest podniesienie jakości i zapewnienie niezależnego życia.

Służyć ma temu poprawa dostępności przestrzeni publicznej, w tym architektury, transportu, produktów i usług.

UWAGA: komunikaty publikowane są w serwisie PAP bez wprowadzania przez PAP SA jakichkolwiek zmian w ich treści, w formie dostarczonej przez nadawcę. Nadawca komunikatu ponosi odpowiedzialność za jego treść – z zastrzeżeniem postanowień art. 42 ust. 2 ustawy Prawo prasowe. (PAP)

kom/ neh/

Pobierz materiał i Publikuj za darmo

bezpośredni link do materiału
Data publikacji 05.08.2022, 12:39
Źródło informacji PAP
Zastrzeżenie Za materiał opublikowany w serwisie PAP MediaRoom odpowiedzialność ponosi – z zastrzeżeniem postanowień art. 42 ust. 2 ustawy prawo prasowe – jego nadawca, wskazany każdorazowo jako „źródło informacji”. Informacje podpisane źródłem „PAP MediaRoom” są opracowywane przez dziennikarzy PAP we współpracy z firmami lub instytucjami – w ramach umów na obsługę medialną. Wszystkie materiały opublikowane w serwisie PAP MediaRoom mogą być bezpłatnie wykorzystywane przez media.

Newsletter

Newsletter portalu PAP MediaRoom to przesyłane do odbiorców raz dziennie zestawienie informacji prasowych, komunikatów instytucji oraz artykułów dziennikarskich, które zostały opublikowane na portalu danego dnia.

ZAPISZ SIĘ

Akademia
Komunikacji

Prowadzimy szkolenia oraz warsztaty dla mediów, biznesu, samorządów i instytucji. Oferujemy szkolenia indywidualne i grupowe w zakresie m.in. wystąpień publicznych, zarządzania kryzysowego, cyberbezpieczeństwa, przeciwdziałania dezinformacji.