Newsletter

Polityka i społeczeństwo

MRiT: Warsztaty dla firm z branży farmacji i biotechnologii (komunikat)

23.10.2023, 13:59aktualizacja: 23.10.2023, 15:22

Pobierz materiał i Publikuj za darmo

- Ministerstwo Rozwoju i Technologii informuje:

Jesteś przedsiębiorcą z branży farmacji i biotechnologii? Chciałbyś rozpocząć lub wzmocnić swoją obecność na rynkach zagranicznych? Zapraszamy do wzięcia udziału w naszych bezpłatnych warsztatach. Rozwijaj swoją działalność biznesową na całym świecie.

23 i 24 listopada br. odbędą się bezpłatne warsztaty online. Podczas nich uczestnicy dowiedzą się o możliwościach wsparcia finansowego i instytucjonalnego jakie oferuje Ministerstwo Rozwoju i Technologii, Polska Agencja Rozwoju Przedsiębiorczości, Korporacja Ubezpieczeń Kredytów Eksportowych S.A, Korporacja Ubezpieczeń Kredytów Eksportowych Finance, Polski Fundusz Rozwoju, PFR Towarzystwo Funduszy Inwestycyjnych S.A – Fundusz Ekspansji Zagranicznej, Polska Agencja Inwestycji i Handlu S.A, NCBR czy Bank Gospodarstwa Krajowego.

Podczas warsztatów będzie się można dowiedzieć się m.in. w jaki sposób obniżyć koszt importu zaopatrzeniowego i wziąć udział w przetargach organizacji międzynarodowych, jakie rynki są perspektywiczne dla eksportu w branży farmacji i biotechnoloigii, w jaki sposób mierzyć się z barierami w dostępie do rynków pozaunijnych, jak zabezpieczyć swój eksport lub go sfinansować, a także jak skorzystać z dostępnych instrumentów wsparcia eksportu i promocji.

Warsztaty skierowane są do firm z branży farmacji i biotechnologii z dominującym udziałem polskiego kapitału, które prowadzą działalność na terenie naszego kraju. Celem akceleratora branżowego jest wsparcie innowacji w branżach strategicznych.

Firmy zainteresowane udziałem w warsztatach prosimy o przesłanie zgłoszeń na adres: aleksandra.jaworska@mrit.gov.pl. Nabór potrwa do 17 listopada 2023 r.

Dynamiczny rozwój polskiej branży farmacji i biotechnologii na świecie

Wartość polskiego eksportu branży farmaceutycznej i biotechnologii w 2022 roku wyniosła ok. 5,6 mld euro, a od 2011 r. wzrost wartości eksportu wyniósł ok. 186%. Najważniejszymi odbiorcami polskich wyrobów branży farmacji i biotechnologii w Unii Europejskiej są: Niemcy, Czechy, Francja, Włochy, Hiszpania, Węgry, Belgia, Rumunia, Dania oraz Litwa. Z krajów pozaunijnych sektor ten eksportuje najwięcej do: W. Brytanii, Ukrainy, Norwegii, Chin, Kazachstanu, Kanady, Szwajcarii i Stanów Zjednoczonych.

UWAGA: komunikaty publikowane są w serwisie PAP bez wprowadzania przez PAP SA jakichkolwiek zmian w ich treści, w formie dostarczonej przez nadawcę. Nadawca komunikatu ponosi odpowiedzialność za jego treść – z zastrzeżeniem postanowień art. 42 ust. 2 ustawy prawo prasowe. (PAP)

kom/ mick/ amac/

Pobierz materiał i Publikuj za darmo

bezpośredni link do materiału
Data publikacji 23.10.2023, 13:59
Źródło informacji MRiT
Zastrzeżenie Za materiał opublikowany w serwisie PAP MediaRoom odpowiedzialność ponosi – z zastrzeżeniem postanowień art. 42 ust. 2 ustawy prawo prasowe – jego nadawca, wskazany każdorazowo jako „źródło informacji”. Informacje podpisane źródłem „PAP MediaRoom” są opracowywane przez dziennikarzy PAP we współpracy z firmami lub instytucjami – w ramach umów na obsługę medialną. Wszystkie materiały opublikowane w serwisie PAP MediaRoom mogą być bezpłatnie wykorzystywane przez media.

Newsletter

Newsletter portalu PAP MediaRoom to przesyłane do odbiorców raz dziennie zestawienie informacji prasowych, komunikatów instytucji oraz artykułów dziennikarskich, które zostały opublikowane na portalu danego dnia.

ZAPISZ SIĘ