Newsletter

Polityka i społeczeństwo

MRPiPS: Wsparcie dla poszkodowanych w pożarze przy ul. Marywilskiej (komunikat)

22.05.2024, 15:06aktualizacja: 22.05.2024, 15:07

Pobierz materiał i Publikuj za darmo

- Ministerstwo Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej informuje:

Eksperci Zakładu Ubezpieczeń Społecznych, Urzędu Pracy m.st. Warszawy oraz Fundacji Agencji Rozwoju Przemysłu od czwartku będą udzielać informacji o dostępnych formach pomocy, z których mogą skorzystać przedsiębiorcy poszkodowani w pożarze hali centrum handlowego przy ul. Marywilskiej 44 w Warszawie.

Poszkodowani przedsiębiorcy będą mogli porozmawiać z ekspertami Zakładu Ubezpieczeń Społecznych od czwartku 23 maja br. od godz. 8 w II Oddziale ZUS przy ul. Podskarbińskiej w Warszawie.

Dostępne formy pomocy to m.in. ulgi dotyczące np. odroczenia terminu płatności składek lub rozłożenia należności z tytułu nieopłaconych składek na raty. Do tej pory, jak wskazał ZUS, wnioski o ulgi złożyło ponad 60 przedsiębiorców.

Aby otrzymać ulgę, należy złożyć wniosek do ZUS oraz dostarczyć dokumenty niezbędne do oceny sytuacji finansowej (formularze dostępne w placówkach ZUS oraz na stronie www.zus.pl). Przedsiębiorcy będą mogli liczyć na pomoc doradców w oddziałach.

Przedsiębiorcy mogą ubiegać się także o jednorazowe bezzwrotne wsparcie z Fundacji Agencji Rozwoju Przemysłu w wysokości 2000 zł oraz dofinansowanie przez Urząd Pracy m.st. Warszawy części wynagrodzeń pracowników – do wysokości połowy wynagrodzenia minimalnego przez trzy miesiące.

UWAGA: komunikaty publikowane są w serwisie PAP bez wprowadzania przez PAP SA jakichkolwiek zmian w ich treści, w formie dostarczonej przez nadawcę. Nadawca komunikatu ponosi odpowiedzialność za jego treść – z zastrzeżeniem postanowień art. 42 ust. 2 ustawy prawo prasowe.(PAP)

kom/ jls/ wus/

Pobierz materiał i Publikuj za darmo

bezpośredni link do materiału
Data publikacji 22.05.2024, 15:06
Źródło informacji MRPiPS
Zastrzeżenie Za materiał opublikowany w serwisie PAP MediaRoom odpowiedzialność ponosi – z zastrzeżeniem postanowień art. 42 ust. 2 ustawy prawo prasowe – jego nadawca, wskazany każdorazowo jako „źródło informacji”. Informacje podpisane źródłem „PAP MediaRoom” są opracowywane przez dziennikarzy PAP we współpracy z firmami lub instytucjami – w ramach umów na obsługę medialną. Wszystkie materiały opublikowane w serwisie PAP MediaRoom mogą być bezpłatnie wykorzystywane przez media.

Newsletter

Newsletter portalu PAP MediaRoom to przesyłane do odbiorców raz dziennie zestawienie informacji prasowych, komunikatów instytucji oraz artykułów dziennikarskich, które zostały opublikowane na portalu danego dnia.

ZAPISZ SIĘ