Newsletter

Polityka i społeczeństwo

MRPiT: 1 mld zł na pomoc dla Polskiej Grupy Górniczej (komunikat)

30.03.2021, 18:52aktualizacja: 30.03.2021, 18:53

Pobierz materiał i Publikuj za darmo

- Ministerstwo Rozwoju Pracy i Technologii informuje:

Rada Ministrów udzieliła wsparcia Polskiej Grupie Górniczej z Tarczy Finansowej PFR dla dużych firm. Wniosek w tej sprawie złożył wicepremier, minister rozwoju, pracy i technologii Jarosław Gowin.

"Polska Grupa Górnicza to największe przedsiębiorstwo górnicze o istotnym znaczeniu dla polskiej gospodarki i jeden z największych pracodawców na Górnym Śląsku. Wsparcie, jakie – za zgodą Komisji Europejskiej – zdecydowaliśmy się jej udzielić, przyczyni się do utrzymania wielu miejsc pracy, co jest szczególnie istotne w dobie pandemii koronawirusa, z którą cały czas się zmagamy. Wpłynie także na umocnienie całego łańcucha dostaw, którego spółka jest kluczowym elementem" – powiedział wicepremier, minister rozwoju, pracy i technologii Jarosław Gowin.

Wsparcie dla PGG

Polska Grupa Górnicza otrzyma pomoc w postaci pożyczki płynnościowej w wysokości 1 mld zł. To kluczowy pracodawca na Górnym Śląsku. Firma zatrudnia ok. 40 tys. pracowników. W jej skład wchodzi siedem kopalń.

Spółka złożyła wniosek do PFR o wsparcie finansowe. Komisja Europejska wyraziła zgodę na wprowadzenie zmian w programie pomocy dla dużych firm, które znacząco odczuły kryzys związany z pandemią koronawirusa.

Wsparcie dla przedsiębiorców z Tarczy Finansowej PFR 2.0 adresowana jest zarówno dla małych i średnich jak również dla dużych podmiotów gospodarczych. Całkowita pomoc dla wszystkich firm, które mogą z niej skorzystać, wynosi ok. 38 mld zł.

UWAGA: komunikaty publikowane są w serwisie PAP bez wprowadzania przez PAP SA jakichkolwiek zmian w ich treści, w formie dostarczonej przez nadawcę. Nadawca komunikatu ponosi odpowiedzialność za jego treść – z zastrzeżeniem postanowień art. 42 ust. 2 ustawy prawo prasowe.(PAP)

kom/ mick/

Pobierz materiał i Publikuj za darmo

bezpośredni link do materiału
Data publikacji 30.03.2021, 18:52
Źródło informacji MRPiT
Zastrzeżenie Za materiał opublikowany w serwisie PAP MediaRoom odpowiedzialność ponosi – z zastrzeżeniem postanowień art. 42 ust. 2 ustawy prawo prasowe – jego nadawca, wskazany każdorazowo jako „źródło informacji”. Informacje podpisane źródłem „PAP MediaRoom” są opracowywane przez dziennikarzy PAP we współpracy z firmami lub instytucjami – w ramach umów na obsługę medialną. Wszystkie materiały opublikowane w serwisie PAP MediaRoom mogą być bezpłatnie wykorzystywane przez media.

Newsletter

Newsletter portalu PAP MediaRoom to przesyłane do odbiorców raz dziennie zestawienie informacji prasowych, komunikatów instytucji oraz artykułów dziennikarskich, które zostały opublikowane na portalu danego dnia.

ZAPISZ SIĘ