Newsletter

Polityka i społeczeństwo

MRPIT: Premier Jarosław Gowin: ,,Program Horyzont Europa stanowi szansę na dodatkowe wzmocnienie polskiego ekosystemu innowacji” (komunikat)

16.04.2021, 15:31aktualizacja: 16.04.2021, 16:19

Pobierz materiał i Publikuj za darmo

- Ministerstwo Rozwoju, Pracy i Technologii informuje:

– W Polsce w ostatnich latach wprowadzono wiele reform i zmian sprzyjających innowacjom. Systematycznie rosną nakłady na badania i rozwój – mówił wicepremier Jarosław Gowin podczas konferencji „Europa. Horyzont możliwości”, inaugurującej kolejną odsłonę programu ramowego Horyzont Europa.

W debacie zorganizowanej w formule on-line obok wicepremiera Jarosława Gowina udział wzięli m.in. Mariya Gabriel - komisarz UE ds. Innowacji, Badań, Kultury, Edukacji i Młodzieży, Przemysław Czarnek – minister edukacji i nauki oraz Wojciech Kamieniecki – dyrektor Narodowego Centrum Badań i Rozwoju.

Pomimo trudnych uwarunkowań związanych z pandemią jestem przekonany, że program Horyzont Europa przyczyni się do budowania nowoczesnej i konkurencyjnej gospodarki Unii Europejskiej – ocenił wicepremier Jarosław Gowin w przemówieniu otwierającym konferencję.

Wicepremier Gowin podkreślił również rolę wsparcia, na jakie polscy przedsiębiorcy-innowatorzy mogą liczyć w ramach Programu dla Pracy i Rozwoju realizowanego przez Ministerstwo Rozwoju, Pracy i Technologii.

Za wsparcie innowacji odpowiadają takie rozwiązania, jak na przykład BADANIA NA RYNEK, czyli instrument finansowy dotyczący wprowadzania na rynek innowacyjnych produktów lub wdrożenia w firmie nowoczesnych procesów technologicznych, które są wynikiem prac badawczo-rozwojowych – wyjaśnił Jarosław Gowin, wskazując że program Horyzont Europa stanowi szansę na dodatkowe wzmocnienie polskiego ekosystemu innowacji.

O programie

Program Horyzont Europa będzie kontynuacją programu Horyzont 2020, który jest instrumentem UE w zakresie badań naukowych i innowacji na lata 2014–2020. Budżet programu na lata 2021-2027 wyniesie 95,5 mld EUR.

W ramach Horyzontu Europa przewidziane jest wsparcie dla naukowców, samorządów, organizacji pozarządowych, a także dla przedsiębiorstw realizujących innowacyjne projekty badawcze i wdrożeniowe.

UWAGA: komunikaty publikowane są w serwisie PAP bez wprowadzania przez PAP SA jakichkolwiek zmian w ich treści, w formie dostarczonej przez nadawcę. Nadawca komunikatu ponosi odpowiedzialność za jego treść – z zastrzeżeniem postanowień art. 42 ust. 2 ustawy prawo prasowe.(PAP)

kom/ lgs/

Pobierz materiał i Publikuj za darmo

bezpośredni link do materiału
Data publikacji 16.04.2021, 15:31
Źródło informacji MRPIT
Zastrzeżenie Za materiał opublikowany w serwisie PAP MediaRoom odpowiedzialność ponosi – z zastrzeżeniem postanowień art. 42 ust. 2 ustawy prawo prasowe – jego nadawca, wskazany każdorazowo jako „źródło informacji”. Informacje podpisane źródłem „PAP MediaRoom” są opracowywane przez dziennikarzy PAP we współpracy z firmami lub instytucjami – w ramach umów na obsługę medialną. Wszystkie materiały opublikowane w serwisie PAP MediaRoom mogą być bezpłatnie wykorzystywane przez media.

Newsletter

Newsletter portalu PAP MediaRoom to przesyłane do odbiorców raz dziennie zestawienie informacji prasowych, komunikatów instytucji oraz artykułów dziennikarskich, które zostały opublikowane na portalu danego dnia.

ZAPISZ SIĘ