Newsletter

Polityka i społeczeństwo

MS: Awanse i odznaczenia w Służbie Więziennej z okazji Narodowego Święta Niepodległości (komunikat)

10.11.2023, 16:36aktualizacja: 10.11.2023, 16:37

Pobierz materiał i Publikuj za darmo

- Ministerstwo Sprawiedliwości informuje:

- Dziękuję funkcjonariuszom Służby Więziennej za rzetelne wykonywanie swoich obowiązków i za zaangażowanie. Bez tego nie byłoby reform i modernizacji, które w ostatnim czasie przeszła cała formacja – powiedział wiceminister sprawiedliwości Michał Woś podczas uroczystości z okazji Narodowego Święta Niepodległości.

Wiceminister Michał Woś podsumował trzy lata swojego nadzoru nad Służbą Więzienną. - Od wielu osób słyszę, że nasza formacja w tak dobrej kondycji jeszcze nigdy nie była. Nie była tak zorganizowana, nie była tak doinwestowana. Za to należą się gorące podziękowania każdemu z funkcjonariuszy, którzy wdrażali pomysły i programy przygotowywane w Ministerstwie Sprawiedliwości i w Centralnym Zarządzie Służby Więziennej – mówił. Podczas uroczystości Andrzej Dera, minister w Kancelarii Prezydenta RP, wręczył odznaczenie państwowe przyznane przez Prezydenta Andrzeja Dudę. Srebrnym i brązowym Krzyżem Zasługi zostało uhonorowanych 13 funkcjonariuszy i jeden pracownik.

Szacunek dla munduru

Minister Dera podziękował wszystkim funkcjonariuszom Służby Więziennej za ich trudną i odpowiedzialną służbę dla Ojczyzny. - Dzisiaj z wielką godnością nosicie mundur, a społeczeństwo ten mundur szanuje dzięki waszej pracy, waszej służbie. Dzięki temu, że Polacy czują się bezpiecznie – mówił Andrzej Dera.

Dyrektor Generalny Służby Więziennej gen. insp. Jacek Kitliński przypomniał o korzeniach Służby Więziennej z początków odradzającego się po zaborach państwa polskiego. - Przyjęte w okresie międzywojnia przepisy prawa karnego i rozwiązania ustawowe zostały ocenione jako jedne z najnowocześniejszych w Europie. Więziennictwo zaczęło się dynamicznie rozwijać, a funkcjonariusze Straży Więziennej, dzięki wysokim morale, wykształceniu i gotowości do poświęceń, należeli do elity narodu – mówił generał Kitliński. Dodał, że współcześnie Służba Więzienna to formacja profesjonalna, odpowiedzialna i rzetelna, a swoją codzienną pracą i służbą umacnia niepodległość i znaczenie państwa polskiego.

Siła i motywacja

Narodowe Święto Niepodległości co roku jest okazją do wręczenia odznaczeń resortowych i awansów na wyższe stopnie służbowe. W całym kraju 239 funkcjonariuszom i pracownikom oraz osobom związanym z naszą służbą przyznano odznakę "Za zasługi dla więziennictwa". Awanse otrzymało 191 funkcjonariuszy w korpusie oficerów i 495 w korpusie chorążych. - Mam nadzieję, że te wyróżnienia i awanse napełnią państwa nową energią, siłą i motywacją do dalszej wytrwałej realizacji zobowiązań wobec państwa – gratulował generał Kitliński.

W uroczystości wzięli udział m.in. Prokurator Krajowy Dariusz Barski, Prorektor Akademii Wymiaru Sprawiedliwości ppłk Mariusz Kuryłowicz, Szef Inspektoratu Wewnętrznego Służby Więziennej płk Zbyszko Nowak, przedstawiciele związków zawodowych, naczelni kapelani więziennictwa.

UWAGA: komunikaty publikowane są w serwisie PAP bez wprowadzania przez PAP SA jakichkolwiek zmian w ich treści, w formie dostarczonej przez nadawcę. Nadawca komunikatu ponosi odpowiedzialność za jego treść – z zastrzeżeniem postanowień art. 42 ust. 2 ustawy prawo prasowe. (PAP)

ak/

Pobierz materiał i Publikuj za darmo

bezpośredni link do materiału
Data publikacji 10.11.2023, 16:36
Źródło informacji MS
Zastrzeżenie Za materiał opublikowany w serwisie PAP MediaRoom odpowiedzialność ponosi – z zastrzeżeniem postanowień art. 42 ust. 2 ustawy prawo prasowe – jego nadawca, wskazany każdorazowo jako „źródło informacji”. Informacje podpisane źródłem „PAP MediaRoom” są opracowywane przez dziennikarzy PAP we współpracy z firmami lub instytucjami – w ramach umów na obsługę medialną. Wszystkie materiały opublikowane w serwisie PAP MediaRoom mogą być bezpłatnie wykorzystywane przez media.

Newsletter

Newsletter portalu PAP MediaRoom to przesyłane do odbiorców raz dziennie zestawienie informacji prasowych, komunikatów instytucji oraz artykułów dziennikarskich, które zostały opublikowane na portalu danego dnia.

ZAPISZ SIĘ