Newsletter

Polityka i społeczeństwo

MS: Dzień Tradycji Służby Więziennej (komunikat)

08.02.2023, 16:04aktualizacja: 08.02.2023, 16:05

Pobierz materiał i Publikuj za darmo

Ministerstwo Sprawiedliwości informuje:

- Współcześni polscy więziennicy mają piękne tradycje. Służba Więzienna odwołuje się do Straży Więziennej z dwudziestolecia międzywojennego. W szeregach tej formacji służyli ludzie oddani państwu. Świadectwo swojego oddania złożyli przelewając krew za Ojczyznę – mówił wiceminister sprawiedliwości Michał Woś podczas obchodów Dnia Tradycji Służby Więziennej.

104 lata temu, 8 lutego 1919 r., Marszałek Józef Piłsudski podpisał jeden z dekretów sankcjonujących więziennictwo w odrodzonej Polsce. Dzisiejsze uroczystości zaczęły się od złożenia wieńca w Centralnym Zarządzie Służby Więziennej pod tablicą upamiętniającą m.in. funkcjonariuszy Straży Więziennej, którzy padli ofiarą zbrodni hitlerowskich i stalinowskich.

Przed Grobem Nieznanego Żołnierza na Placu Marszałka Józefa Piłsudskiego w Warszawie nastąpiła uroczysta zmiana warty Służby Więziennej. W ceremonii wziął udział Michał Woś. Wiceminister uczestniczył również w gali, na której wręczono 27 przyznawanych przez Prezydenta RP Medali za Długoletnią Służbę, 11 awansów na wyższe stopnie służbowe i 9 odznaczeń Semper Paratus. Medale prezydenckie wręczył Andrzej Dera, minister w Kancelarii Prezydenta RP.

- W imieniu Pana Prezydenta dziękuję wszystkim funkcjonariuszom Służby Więziennej za codzienną, sumienną służbę, która jest tak ważna dla naszego kraju. Wasza praca daje bezpieczeństwo obywatelom – powiedział minister Andrzej Dera.

- Najważniejsze słowa, które w tym dniu należy przywołać, są znane od wieków i widoczne na naszych sztandarach. To Bóg, Honor i Ojczyzna. Na tych wartościach opiera się każda służba w słusznej sprawie – mówił gen. Jacek Kitliński, dyrektor Generalny Służby Więziennej.

UWAGA: komunikaty publikowane są w serwisie PAP bez wprowadzania przez PAP SA jakichkolwiek zmian w ich treści, w formie dostarczonej przez nadawcę. Nadawca komunikatu ponosi odpowiedzialność za jego treść – z zastrzeżeniem postanowień art. 42 ust. 2 ustawy Prawo prasowe.(PAP)

kom/ bf/ jann/

Pobierz materiał i Publikuj za darmo

bezpośredni link do materiału
Data publikacji 08.02.2023, 16:04
Źródło informacji MS
Zastrzeżenie Za materiał opublikowany w serwisie PAP MediaRoom odpowiedzialność ponosi – z zastrzeżeniem postanowień art. 42 ust. 2 ustawy prawo prasowe – jego nadawca, wskazany każdorazowo jako „źródło informacji”. Informacje podpisane źródłem „PAP MediaRoom” są opracowywane przez dziennikarzy PAP we współpracy z firmami lub instytucjami – w ramach umów na obsługę medialną. Wszystkie materiały opublikowane w serwisie PAP MediaRoom mogą być bezpłatnie wykorzystywane przez media.

Newsletter

Newsletter portalu PAP MediaRoom to przesyłane do odbiorców raz dziennie zestawienie informacji prasowych, komunikatów instytucji oraz artykułów dziennikarskich, które zostały opublikowane na portalu danego dnia.

ZAPISZ SIĘ

Akademia
Komunikacji

Prowadzimy szkolenia oraz warsztaty dla mediów, biznesu, samorządów i instytucji. Oferujemy szkolenia indywidualne i grupowe w zakresie m.in. wystąpień publicznych, zarządzania kryzysowego, cyberbezpieczeństwa, przeciwdziałania dezinformacji.