Newsletter

Polityka i społeczeństwo

MS: konferencja inaugurująca program "Sprawiedliwość" finansowany ze środków norweskiego mechanizmu finansowego (komunikat)

05.10.2022, 11:39aktualizacja: 05.10.2022, 13:41

Pobierz materiał i Publikuj za darmo

- Ministerstwo Sprawiedliwości informuje:

W ramach programu "Sprawiedliwość" finansowanego ze środków norweskiego mechanizmu finansowego realizujmy dwa ważne aspekty, przeciwdziałania przemocy domowej i skutecznego wsparcia służby więziennej – powiedział wiceminister Marcin Romanowski podczas dzisiejszej (5 października br.) konferencji inaugurującej trzeci etap programu.

Wiceminister podkreślił, że program pozwala wymieniać się doświadczeniami i rozwiązaniami, które sprawdziły się w praktyce. "Jesteśmy przekonani, że doświadczenia Polski, szczególnie w obszarze zapobiegania i zwalczania przemocy domowej są interesujące i mogą stanowić interesujący model podejścia do problemu" – powiedział Marcin Romanowski w przemówieniu otwierającym konferencję.

"Jesteśmy na półmetku wdrażania programu. Pomimo pandemii, wojny u naszego wschodniego sąsiada, trudnego do przewidzenia otoczenia makroekonomicznego realizujemy program zgodnie z złożeniami" – zaznaczył wiceminister Marcin Romanowski.

Ministerstwo Sprawiedliwości może w ostatnich latach pochwalić się znacznymi sukcesami, związanymi z wejściem w życie ustawy antyprzemocowej przygotowanej pod nadzorem wiceministra Marcina Romanowskiego. W ramach składających się na nią regulacji wprowadzono natychmiastowy nakazu opuszczania mieszkania przez sprawcę przemocy domowej. "Chcemy wprowadzić nie tylko zakaz zbliżania się sprawcy przemocy do mieszkania, ale również zakaz kontaktowania się oraz zakaz zbliżania się do osoby poszkodowanej na określoną odległość oraz do jej miejsca pracy czy szkoły" – mówił wiceminister o planowanych zmianach legislacyjnych.

"Bardzo ważny jest dla nas element programu +Sprawiedliwość+ związany z kształceniem Służby Więziennej, a także rozwijanie nowoczesnych narzędzi wspierających codzienną pracę funkcjonariuszy" – podkreślił wiceminister Marcin Romanowski.

Podczas konferencji przedstawiciele Centralnego Zarządu Służby Więziennej, Szkoły Wyższej Wymiaru Sprawiedliwości, Instytut Wymiaru Sprawiedliwości oraz Ministerstwo Rodziny i Polityki Społecznej podzieliło się informacjami na temat realizacji projektów w ramach funduszy norweskich.

W wydarzeniu uczestniczyli także przedstawiciele Dyrektoriatu Norweskiej Służby Więziennej oraz Ambasady Królestwa Norwegii w Polsce.

UWAGA: komunikaty publikowane są w serwisie PAP bez wprowadzania przez PAP SA jakichkolwiek zmian w ich treści, w formie dostarczonej przez nadawcę. Nadawca komunikatu ponosi odpowiedzialność za jego treść – z zastrzeżeniem postanowień art. 42 ust. 2 ustawy Prawo prasowe. (PAP)

kom/ mja/

Pobierz materiał i Publikuj za darmo

bezpośredni link do materiału
Data publikacji 05.10.2022, 11:39
Źródło informacji MS
Zastrzeżenie Za materiał opublikowany w serwisie PAP MediaRoom odpowiedzialność ponosi – z zastrzeżeniem postanowień art. 42 ust. 2 ustawy prawo prasowe – jego nadawca, wskazany każdorazowo jako „źródło informacji”. Informacje podpisane źródłem „PAP MediaRoom” są opracowywane przez dziennikarzy PAP we współpracy z firmami lub instytucjami – w ramach umów na obsługę medialną. Wszystkie materiały opublikowane w serwisie PAP MediaRoom mogą być bezpłatnie wykorzystywane przez media.

Newsletter

Newsletter portalu PAP MediaRoom to przesyłane do odbiorców raz dziennie zestawienie informacji prasowych, komunikatów instytucji oraz artykułów dziennikarskich, które zostały opublikowane na portalu danego dnia.

ZAPISZ SIĘ

Akademia
Komunikacji

Prowadzimy szkolenia oraz warsztaty dla mediów, biznesu, samorządów i instytucji. Oferujemy szkolenia indywidualne i grupowe w zakresie m.in. wystąpień publicznych, zarządzania kryzysowego, cyberbezpieczeństwa, przeciwdziałania dezinformacji.