Newsletter

Polityka i społeczeństwo

MS: Konferencja ministra Zbigniewa Ziobro w Tomaszowie Mazowieckim (komunikat)

27.09.2023, 16:40aktualizacja: 27.09.2023, 16:41

Pobierz materiał i Publikuj za darmo

Dzieci żołnierzy Straży Granicznej, którzy bronią polskich granic, nie mogą być wytykane jako dzieci sadystów i bandytów. Dlatego moim obowiązkiem jest mówić prawdę na temat propagandy, jaką stosuje Agnieszka Holland – powiedział dziś (27 września br.) na konferencji prasowej w Tomaszowie Mazowieckim Minister Sprawiedliwości Prokurator Generalny Zbigniew Ziobro.

Podczas konferencji zaprezentowano fragmenty wywiadów Agnieszki Holland. Nazywała w nich funkcjonariuszy Straży Granicznej „sadystami” i „głupcami”. Porównywała ich służbę na granicy polsko-białoruskiej do niemieckich zbrodni w okresie II wojny światowej. Twierdziła też m.in., że „na granicy powstaje obóz ćwiczeniowy okrucieństwa” i „stworzono tam laboratorium okrucieństwa”. Z kolei polski rząd określiła mianem „brunatnej hołoty”.

– To jest język wzięty wprost z reguł stalinowskiej propagandy. Takim właśnie językiem ówcześni propagandziści opisywali żołnierzy Armii Krajowej, którzy walczyli o wolną Polskę – zaznaczył Zbigniew Ziobro.

Minister odniósł się także do decyzji Sądu Okręgowego w Warszawie w sprawie wypowiedzi dotyczących Agnieszki Holland. Ocenił, że blokowanie wolności w tym zakresie stanowi bezpardonową próbę wprowadzenia cenzury do debaty publicznej.

- Jeżeli pani Agnieszka Holland wcześniej mówiła na mój temat, że jestem nazistą, brunatną hołotą, jeżeli może w ten sposób adresować swoje słowa, czy to do polityków rządzących w Polsce, czy do polskich żołnierzy, funkcjonariuszy Straży Granicznej, to nie wyobrażam sobie, żeby jakikolwiek sąd uznał, że nie można tego nazwać propagandą rodem z podręczników Goebbelsa, czy stalinowskiej prasy sowieckiej - mówił Zbigniew Ziobro.

- Będziemy mówić prawdę niezależnie od wyroków i prób zakneblowania nam ust – zapowiedział.

UWAGA: komunikaty publikowane są w serwisie PAP bez wprowadzania przez PAP SA jakichkolwiek zmian w ich treści, w formie dostarczonej przez nadawcę. Nadawca komunikatu ponosi odpowiedzialność za jego treść – z zastrzeżeniem postanowień art. 42 ust. 2 ustawy prawo prasowe.(PAP)

kom/ agz/ godl/

Pobierz materiał i Publikuj za darmo

bezpośredni link do materiału
Data publikacji 27.09.2023, 16:40
Źródło informacji MS
Zastrzeżenie Za materiał opublikowany w serwisie PAP MediaRoom odpowiedzialność ponosi – z zastrzeżeniem postanowień art. 42 ust. 2 ustawy prawo prasowe – jego nadawca, wskazany każdorazowo jako „źródło informacji”. Informacje podpisane źródłem „PAP MediaRoom” są opracowywane przez dziennikarzy PAP we współpracy z firmami lub instytucjami – w ramach umów na obsługę medialną. Wszystkie materiały opublikowane w serwisie PAP MediaRoom mogą być bezpłatnie wykorzystywane przez media.

Newsletter

Newsletter portalu PAP MediaRoom to przesyłane do odbiorców raz dziennie zestawienie informacji prasowych, komunikatów instytucji oraz artykułów dziennikarskich, które zostały opublikowane na portalu danego dnia.

ZAPISZ SIĘ

Akademia
Komunikacji

Prowadzimy szkolenia oraz warsztaty dla mediów, biznesu, samorządów i instytucji. Oferujemy szkolenia indywidualne i grupowe w zakresie m.in. wystąpień publicznych, zarządzania kryzysowego, cyberbezpieczeństwa, przeciwdziałania dezinformacji.