Newsletter

Polityka i społeczeństwo

MS: Medal "Zasłużony dla Wymiaru Sprawiedliwości" dla księdza Tomasza Kancelarczyka (komunikat)

14.10.2021, 15:10aktualizacja: 14.10.2021, 15:11

Pobierz materiał i Publikuj za darmo

- Ministerstwo Sprawiedliwości informuje:

Wiceminister sprawiedliwości Marcin Romanowski wręczył medal "Zasłużony dla Wymiaru Sprawiedliwości" księdzu Tomaszowi Kancelarczykowi, pomysłodawcy i prezesowi Fundacji Małych Stópek ze Szczecina. Fundacja od wielu lat ratuje dzieci przed aborcją, wspiera rodziny wychowujące niepełnosprawne dzieci i wspiera bezdomnych. Pomaga także rodzinom znajdującym się w trudnej sytuacji życiowej, a zwłaszcza kobietom samotnie wychowującym dzieci.

- Fundacja Małych Stópek to kompleksowa pomoc dla kruchego życia, to opieka nad całymi rodzinami dotkniętymi dysfunkcjami i niepełnosprawnością. Za takie działania dziękuję księdzu Tomaszowi Kancelarczykowi i całej fundacji. Dziękuję za wszechstronną edukację, za to, że walczycie z dehumanizacją poprzez edukację w szkołach, za wystawy, aplikacje z duchową adopcją, za "raban", który robicie podczas Marszu dla Życia – powiedział wiceminister sprawiedliwości Marcin Romanowski.

Podkreślił, że wszystkie działania fundacji na rzecz ocalenia życia najsłabszym są godne najwyższej pochwały.

– Ministerstwo Sprawiedliwości stało, stoi i będzie stać za konstytucyjnym prawem do życia – zapewnił Marcin Romanowski.

Kompleksowa pomoc potrzebującym

Prowadzona przez ks. Tomasza Kancelarczyka Fundacja Małych Stópek stoi na straży poszanowania i ochrony przyrodzonej godności człowieka oraz ludzkiego życia na każdym jego etapie. Pracownicy Fundacji Małych Stópek oraz związani z nią wolontariusze każdego dnia stoją na straży art. 30 oraz art. 38 Konstytucji RP, które chronią godności człowieka i życia ludzkiego.

Fundacja Małych Stópek powstała 5 kwietnia 2012 r. w Szczecinie z inicjatywy ks. Tomasza Kancelarczyka. Działalność Fundacji koncentruje się na świadczeniu pomocy kobietom rozważającym dokonanie aborcji. Poza świadczeniem wsparcia materialnego oraz psychologicznego, fundacja prowadzi również działalność edukacyjną oraz promującą wartość ludzkiego życia.

Aktywizacja młodzieży

Fundacja Małych Stópek zrzesza szerokie grono młodych osób, które jako wolontariusze przyczyniają się do niesienia pomocy potrzebującym oraz angażują się w inicjatywy edukacyjne. Aktywizuje młodzież, która czerpiąc z dobrych wzorców kształtuje swoją postawę oraz nabywa umiejętność świadczenia bezinteresownej pomocy.

UWAGA: komunikaty publikowane są w serwisie PAP bez wprowadzania przez PAP SA jakichkolwiek zmian w ich treści, w formie dostarczonej przez nadawcę. Nadawca komunikatu ponosi odpowiedzialność za jego treść – z zastrzeżeniem postanowień art. 42 ust. 2 ustawy prawo prasowe. (PAP)

kom/ robs/

Pobierz materiał i Publikuj za darmo

bezpośredni link do materiału
Data publikacji 14.10.2021, 15:10
Źródło informacji MS
Zastrzeżenie Za materiał opublikowany w serwisie PAP MediaRoom odpowiedzialność ponosi – z zastrzeżeniem postanowień art. 42 ust. 2 ustawy prawo prasowe – jego nadawca, wskazany każdorazowo jako „źródło informacji”. Informacje podpisane źródłem „PAP MediaRoom” są opracowywane przez dziennikarzy PAP we współpracy z firmami lub instytucjami – w ramach umów na obsługę medialną. Wszystkie materiały opublikowane w serwisie PAP MediaRoom mogą być bezpłatnie wykorzystywane przez media.

Newsletter

Newsletter portalu PAP MediaRoom to przesyłane do odbiorców raz dziennie zestawienie informacji prasowych, komunikatów instytucji oraz artykułów dziennikarskich, które zostały opublikowane na portalu danego dnia.

ZAPISZ SIĘ