Newsletter

Polityka i społeczeństwo

MS: Międzynarodowa Konferencja Naukowa „Nieruchomości wobec wyzwań podatkowych” (komunikat)

18.05.2022, 13:22aktualizacja: 18.05.2022, 13:34

Pobierz materiał i Publikuj za darmo

Ministerstwo Sprawiedliwości informuje:

Rada Naukowa i redakcja kwartalnika „Nieruchomości@”, którego wydawcą jest Ministerstwo Sprawiedliwości, zorganizowały 18 maja br. drugą międzynarodową konferencję pt. „Nieruchomości wobec wyzwań podatkowych”. W spotkaniu, które odbywa się w Krajowej Szkole Administracji Publicznej im. Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej Lecha Kaczyńskiego, biorą udział przedstawiciele środowiska akademickiego, sędziowie, prokuratorzy i urzędnicy państwowi.

„Konferencja wpisuje się w misję kierowanego przeze mnie urzędu. Jest nią także edukacja prawna, jak też kształtowanie dobrych praktyk w wymiarze sprawiedliwości i nauce związanej z prawem. O międzynarodowym charakterze tego wydarzenia świadczy fakt, że wystąpienia wygłoszą naukowcy z wielu krajów Europy. Wymiana doświadczeń i poglądów zawsze skutkuje rozwojem prawa i jego lepszym stosowaniem” – napisał w odczytanym podczas spotkania liście do jego uczestników Minister Sprawiedliwości Prokurator Generalny Zbigniew Ziobro.

Minister sprawiedliwości przypomniał, że kwartalnik „Nieruchomości@” powstał jako projekt, dla którego inspiracją była problematyka reprywatyzacji nieruchomości. Jego twórcy chcieli jednak nie tylko wymieniać poglądy na tematy związane z nieruchomościami, ale także kształtować właściwą praktykę stosowania prawa.

Kwartalnik, którego redakcją kieruje sędzia NSA Anna Dalkowska, to forum doceniane przez środowisko prawnicze nie tylko w Polsce. W wykazie czasopism naukowych, prowadzonym przez Ministra Edukacji i Nauki, kwartalnikowi „Nieruchomości@” przyznano aż 100 punktów. To wyraz prestiżu i uznania dla autorów tekstów i zespołu redakcyjnego.

UWAGA: komunikaty publikowane są w serwisie PAP bez wprowadzania przez PAP SA jakichkolwiek zmian w ich treści, w formie dostarczonej przez nadawcę. Nadawca komunikatu ponosi odpowiedzialność za jego treść – z zastrzeżeniem postanowień art. 42 ust. 2 ustawy Prawo prasowe. (PAP)

kom/ sdd/

Pobierz materiał i Publikuj za darmo

bezpośredni link do materiału
Data publikacji 18.05.2022, 13:22
Źródło informacji MS
Zastrzeżenie Za materiał opublikowany w serwisie PAP MediaRoom odpowiedzialność ponosi – z zastrzeżeniem postanowień art. 42 ust. 2 ustawy prawo prasowe – jego nadawca, wskazany każdorazowo jako „źródło informacji”. Informacje podpisane źródłem „PAP MediaRoom” są opracowywane przez dziennikarzy PAP we współpracy z firmami lub instytucjami – w ramach umów na obsługę medialną. Wszystkie materiały opublikowane w serwisie PAP MediaRoom mogą być bezpłatnie wykorzystywane przez media.

Newsletter

Newsletter portalu PAP MediaRoom to przesyłane do odbiorców raz dziennie zestawienie informacji prasowych, komunikatów instytucji oraz artykułów dziennikarskich, które zostały opublikowane na portalu danego dnia.

ZAPISZ SIĘ