Newsletter

Polityka i społeczeństwo

MS: Minister Sprawiedliwości powołał Pełnomocnika do spraw określenia zasad ponoszenia przez Skarb Państwa kosztów nieopłaconej pomocy prawnej udzielonej przez adwokata oraz radcę prawnego ustanowionych z urzędu (komunikat)

17.05.2024, 13:03aktualizacja: 20.05.2024, 10:39

Pobierz materiał i Publikuj za darmo

- Ministerstwo Sprawiedliwości informuje:

Minister Adam Bodnar (17 maja br.) ustanowił mecenasa Jacka Różyckiego Pełnomocnikiem Ministra Sprawiedliwości do spraw określenia zasad ponoszenia przez Skarb Państwa kosztów nieopłaconej pomocy prawnej udzielonej przez adwokata oraz radcę prawnego ustanowionych z urzędu.

Do zdań Pełnomocnika należeć będzie m.in.:

- ocena funkcjonowania obowiązujących regulacji prawnych w zakresie zasad ponoszenia przez Skarb Państwa kosztów nieopłaconej pomocy prawnej udzielonej przez adwokata oraz radcę prawnego ustanowionych z urzędu;

- analiza obowiązujących regulacji prawnych pod kątem kierunku i zakresu zmian legislacyjnych gwarantujących urealnienie wysokości opłat w stosunku do nakładu pracy pełnomocnika będącego adwokatem lub radcą prawnym; w sprawie materiału dowodowego oraz wartości przedmiotu sprawy;

- utrzymywanie bieżących kontaktów z organami samorządów zawodów prawniczych;

- występowanie na zewnątrz w sprawach właściwych Pełnomocnikowi.

Powołany na stanowisko Pełnomocnika Mecenas Jacek Różycki jest adwokatem i społecznikiem z wieloletnim doświadczeniem. Jest sekretarzem Stowarzyszenia Amnesty International Polska. Od lat walczy o prawa obywateli w sądach i na ulicach.

UWAGA: komunikaty publikowane są w serwisie PAP bez wprowadzania przez PAP SA jakichkolwiek zmian w ich treści, w formie dostarczonej przez nadawcę. Nadawca komunikatu ponosi odpowiedzialność za jego treść – z zastrzeżeniem postanowień art. 42 ust. 2 ustawy prawo prasowe.(PAP)

kom/ ef/ amac/

Pobierz materiał i Publikuj za darmo

bezpośredni link do materiału
POBIERZ ZDJĘCIA I MATERIAŁY GRAFICZNE
Zdjęcia i materiały graficzne do bezpłatnego wykorzystania wyłącznie z treścią niniejszej informacji
Data publikacji 17.05.2024, 13:03
Źródło informacji MS
Zastrzeżenie Za materiał opublikowany w serwisie PAP MediaRoom odpowiedzialność ponosi – z zastrzeżeniem postanowień art. 42 ust. 2 ustawy prawo prasowe – jego nadawca, wskazany każdorazowo jako „źródło informacji”. Informacje podpisane źródłem „PAP MediaRoom” są opracowywane przez dziennikarzy PAP we współpracy z firmami lub instytucjami – w ramach umów na obsługę medialną. Wszystkie materiały opublikowane w serwisie PAP MediaRoom mogą być bezpłatnie wykorzystywane przez media.

Newsletter

Newsletter portalu PAP MediaRoom to przesyłane do odbiorców raz dziennie zestawienie informacji prasowych, komunikatów instytucji oraz artykułów dziennikarskich, które zostały opublikowane na portalu danego dnia.

ZAPISZ SIĘ