Newsletter

Polityka i społeczeństwo

MS: Minister Zbigniew Ziobro oddał hołd ofiarom niemieckiego terroru na Ziemi Tarnowskiej (komunikat)

26.09.2023, 18:46aktualizacja: 27.09.2023, 13:23

Pobierz materiał i Publikuj za darmo

Ministerstwo Sprawiedliwości informuje:

Minister Sprawiedliwości Prokurator Generalny Zbigniew Ziobro złożył dziś (26 września br.) w Tarnowie wieniec przy tablicy upamiętniającej Polaków katowanych w miejscowym więzieniu przez Niemców w latach 1939-1945.

Podczas konferencji prasowej, która towarzyszyła uroczystości, minister Zbigniew Ziobro nawiązał do obecnego zagrożenia bezpieczeństwa naszego kraju.

– Jesteśmy w części Polski, która miała zostać oddana niemal bez wystrzału rosyjskim sołdatom. Dokument ujawniony przez wicepremiera Mariusza Błaszczaka jest dowodem zdrady – powiedział.

Chodzi o dokument wskazujący, że za rządów PO-PSL obrona Polski przed ewentualnym atakiem Rosji miała rozpocząć się na linii Wisły.

– Nie sądziłem, że ktokolwiek może przygotować taki plan zdrady podstawowych interesów naszego państwa. Nasz rząd opracował strategię, która oznacza obronę każdego centymetra polskiej ziemi. Dlatego rozbudowujemy polską armię i przemysł, także na ziemi tarnowskiej – podkreślił minister sprawiedliwości.

Podczas wizyty na Ziemi Tarnowskiej Zbigniew Ziobro odniósł się również do decyzji Sądu Okręgowego w Warszawie w sprawie Agnieszki Holland.

– Rozstrzygnięcie sądu jest zamachem na wolność słowa i wolność debaty publicznej. To zaangażowanie sądu w kampanię wyborczą Donalda Tuska i Platformy Obywatelskiej. Nie pozwolimy na to, żeby wprowadzano komunistyczną cenzurę do debaty publicznej w Polsce – powiedział. W imieniu Ministra Sprawiedliwości wieniec w miejscowości Jamna z okazji 79. rocznicy pacyfikacji wsi przez Niemców złożyli szef gabinetu politycznego ministra Marcin Sławecki i poseł Norbert Kaczmarczyk.

Biuro Komunikacji i Promocji

Ministerstwo Sprawiedliwości

UWAGA: komunikaty publikowane są w serwisie PAP bez wprowadzania przez PAP SA jakichkolwiek zmian w ich treści, w formie dostarczonej przez nadawcę. Nadawca komunikatu ponosi odpowiedzialność za jego treść – z zastrzeżeniem postanowień art. 42 ust. 2 ustawy prawo prasowe. (PAP)

kom/ sdd/

Pobierz materiał i Publikuj za darmo

bezpośredni link do materiału
Data publikacji 26.09.2023, 18:46
Źródło informacji Ministerstwo Sprawiedliwości
Zastrzeżenie Za materiał opublikowany w serwisie PAP MediaRoom odpowiedzialność ponosi – z zastrzeżeniem postanowień art. 42 ust. 2 ustawy prawo prasowe – jego nadawca, wskazany każdorazowo jako „źródło informacji”. Informacje podpisane źródłem „PAP MediaRoom” są opracowywane przez dziennikarzy PAP we współpracy z firmami lub instytucjami – w ramach umów na obsługę medialną. Wszystkie materiały opublikowane w serwisie PAP MediaRoom mogą być bezpłatnie wykorzystywane przez media.

Newsletter

Newsletter portalu PAP MediaRoom to przesyłane do odbiorców raz dziennie zestawienie informacji prasowych, komunikatów instytucji oraz artykułów dziennikarskich, które zostały opublikowane na portalu danego dnia.

ZAPISZ SIĘ