Newsletter

Polityka i społeczeństwo

MS/ Nagrody dla zwycięzców II edycji konkursu na plakat promujący Międzynarodowy Dzień Mediacji 2021 (komunikat)

13.10.2021, 14:18aktualizacja: 13.10.2021, 14:47

Pobierz materiał i Publikuj za darmo

- Ministerstwo Sprawiedliwości informuje:

Wiceminister sprawiedliwości Marcin Romanowski wręczył 13 października br. nagrody laureatom konkursu na plakat promujący Międzynarodowy Dzień Mediacji 2021. Konkurs pomaga popularyzować wśród uczniów mediację – skuteczną metodę rozstrzygania sporów i zachęca młodych ludzi do kreatywności.

"Wasze wspaniałe prace pokazują , że rozumiecie, jakie są zalety mediacji i jakie korzyści może przynieść taki sposób rozstrzygania sporów" – powiedział Marcin Romanowski, gratulując zwycięzcom. "Może kiedyś sami zostaniecie mediatorami albo w razie jakiegoś sporu zamiast do sądu, pójdziecie po pomoc do mediatora".

Konkurs cieszył się ogromnym zainteresowaniem. Spośród 496 zgłoszeń komisja konkursowa pod przewodnictwem Marcina Romanowskiego wybrała 12 laureatów oraz przyznała 20 wyróżnień.

I nagrodę otrzymała 11-letnia Alisa Skorikova

II nagroda powędrowała do Dawida Szypryta

III zdobyła Lena Krause

Użytkownicy Facebook’a wybrali w głosowaniu, w którym udział wzięło prawie 150 000 osób, laureata Nagrody Publiczności. Zwyciężyła praca Julii Graf.

Laureaci konkursu otrzymali m.in. kalendarze, w których znalazły się zwycięskie prace oraz obejrzeli wystawę najlepszych plakatów, prezentowaną na ogrodzeniu budynku Ministerstwa Sprawiedliwości przy Al. Ujazdowskich 11 w Warszawie. Wyróżnieni uczniowie zrobili sobie na jej tle pamiątkowe zdjęcia z wiceministrem Marcinem Romanowskim.

Plakat 11-letniej zwyciężczyni to znak rozpoznawczy obchodzonego w październiku Międzynarodowego Dnia Mediacji. 10 tys. plakatów trafi do sądów w całym kraju, na posterunki policji i do Krajowej Szkoły Administracji Publicznej jako jedna z form promocji mediacji.

12 nagrodzonych prac przez cały rok będzie przypominać też dzięki kalendarzom o korzyściach związanych z taką formą rozwiązywania sporów. Ponadto plakaty będą towarzyszyć Tygodniowi Mediacji, który w tym roku rozpoczyna się 18 października. W tym czasie w całym kraju przygotowano wiele inicjatyw propagujących mediację.

UWAGA: komunikaty publikowane są w serwisie PAP bez wprowadzania przez PAP SA jakichkolwiek zmian w ich treści, w formie dostarczonej przez nadawcę. Nadawca komunikatu ponosi odpowiedzialność za jego treść – z zastrzeżeniem postanowień art. 42 ust. 2 ustawy prawo prasowe.(PAP)

lena/

Pobierz materiał i Publikuj za darmo

bezpośredni link do materiału
Data publikacji 13.10.2021, 14:18
Źródło informacji MS
Zastrzeżenie Za materiał opublikowany w serwisie PAP MediaRoom odpowiedzialność ponosi – z zastrzeżeniem postanowień art. 42 ust. 2 ustawy prawo prasowe – jego nadawca, wskazany każdorazowo jako „źródło informacji”. Informacje podpisane źródłem „PAP MediaRoom” są opracowywane przez dziennikarzy PAP we współpracy z firmami lub instytucjami – w ramach umów na obsługę medialną. Wszystkie materiały opublikowane w serwisie PAP MediaRoom mogą być bezpłatnie wykorzystywane przez media.

Newsletter

Newsletter portalu PAP MediaRoom to przesyłane do odbiorców raz dziennie zestawienie informacji prasowych, komunikatów instytucji oraz artykułów dziennikarskich, które zostały opublikowane na portalu danego dnia.

ZAPISZ SIĘ