Newsletter

Polityka i społeczeństwo

MS: nagrody w edukacyjnym konkursie na najlepszy scenariusz rozprawy sądowej (komunikat)

03.03.2023, 16:18aktualizacja: 03.03.2023, 16:34

Pobierz materiał i Publikuj za darmo

- Ministerstwo Sprawiedliwości informuje:

Prawo będzie wam towarzyszyło na co dzień, bez względu na to, czy podejmiecie studia na tym kierunku. Wielkie gratulacje i słowa uznania za sukces w naszym projekcie – mówił wiceminister Marcin Warchoł, który wręczył dziś (3 marca br.) nagrody laureatom ogólnopolskiego konkursu na najlepszy scenariusz i symulację rozprawy sądowej.

Konkurs jest częścią programu edukacyjnego "Problemy Prawa? Prosta Sprawa!" realizowanego przez Ministerstwo Sprawiedliwości. W projekcie mogli uczestniczyć uczniowie ze szkół ponadpodstawowych. Łącznie od zeszłego roku szkolnego wzięło w nim udział ok. 1,5 tys. uczniów. Zrealizowano ponad 70 godzin zajęć.

Szkoła, która zakwalifikuje się do programu, może wybrać między dwoma blokami tematycznymi zajęć: cywilnym i karnym. Zajęcia prowadzili zdalnie praktycy prawa: prokuratorzy, sędziowie, asystenci sędziego i prokuratora, pracownicy naukowi uczelni wyższych. Przygotowują one młodzież do samodzielnego opracowania scenariusza rozprawy sądowej i nagrania symulacji (video) w oparciu zagadnienie prawne wylosowane po zakończeniu zajęć.

Spośród przesłanych prac, komisja konkursowa - złożona m.in. z sędziów i prokuratorów - wyłoniła dwie zwycięskie prace i wyróżniła trzy inne.

Nagrodzono uczniów z XIX Liceum Ogólnokształcącego im. Mariana Mokwy w Gdańsku i IV Liceum Ogólnokształcącego w Kielcach. Natomiast wyróżnienia otrzymali uczniowie z II Liceum Ogólnokształcącego w Zespole Szkół Nr 1 im. Janusza Korczaka w Łańcucie, Niepublicznego Liceum Ogólnokształcącego w Zespole Szkół Społecznych w Wołowie oraz z Technikum Nr 2 w Zespole Szkół Zawodowych i Ogólnokształcących im. I Brygady Pancernej im. Bohaterów Westerplatte w Kartuzach.

Gratulujemy i zapraszamy do kolejnych konkursów!

UWAGA: Komunikaty publikowane są w serwisie PAP bez wprowadzania przez PAP SA jakichkolwiek zmian w ich treści, w formie dostarczonej przez nadawcę. Nadawca komunikatu ponosi odpowiedzialność za jego treść – z zastrzeżeniem postanowień art. 42 ust. 2 ustawy Prawo prasowe. (PAP)

kom/ mja/

Pobierz materiał i Publikuj za darmo

bezpośredni link do materiału
Data publikacji 03.03.2023, 16:18
Źródło informacji Ministerstwo Sprawiedliwości
Zastrzeżenie Za materiał opublikowany w serwisie PAP MediaRoom odpowiedzialność ponosi – z zastrzeżeniem postanowień art. 42 ust. 2 ustawy prawo prasowe – jego nadawca, wskazany każdorazowo jako „źródło informacji”. Informacje podpisane źródłem „PAP MediaRoom” są opracowywane przez dziennikarzy PAP we współpracy z firmami lub instytucjami – w ramach umów na obsługę medialną. Wszystkie materiały opublikowane w serwisie PAP MediaRoom mogą być bezpłatnie wykorzystywane przez media.

Newsletter

Newsletter portalu PAP MediaRoom to przesyłane do odbiorców raz dziennie zestawienie informacji prasowych, komunikatów instytucji oraz artykułów dziennikarskich, które zostały opublikowane na portalu danego dnia.

ZAPISZ SIĘ