Newsletter

Polityka i społeczeństwo

MS: Nowa kadencja Społecznej Rady ds. Alternatywnych Metod Rozwiązywania Sporów (komunikat)

21.11.2023, 19:14aktualizacja: 22.11.2023, 09:31

Pobierz materiał i Publikuj za darmo

Ministerstwo Sprawiedliwości informuje:

Nowa kadencja Społecznej Rady ds. Alternatywnych Metod Rozwiązywania Sporów

Dziś (21 listopada br.) odbyło się pierwsze posiedzenie nowego składu Społecznej Rady ds. Alternatywnych Metod Rozwiązywania Sporów.

To już 5. kadencja gremium, które działa przy Ministrze Sprawiedliwości.

W skład Rady weszli m.in. przedstawiciele mediatorów, sędziów, adwokatów, radców prawnych, notariuszy, doradców podatkowych, uczelni wyższych, Prokuratorii Generalnej, Ministerstwa Finansów i Ministerstwa Sprawiedliwości.

Rada to organ doradczy Ministra Sprawiedliwości. Zajmuje się promowaniem alternatywnych metod rozwiązywania sporów i opiniowaniem projektów aktów prawnych. Do jej zadań należy też np. propagowanie postępowań mediacyjnych i zasad pracy mediatora.

Rada reaguje również na bieżące problemy zgłaszane przez osoby związane z mediacją zawodowo, jak i te korzystające z mediacji.

Rada poprzedniej kadencji zajmowała się m.in. Krajowym Rejestrem Mediatorów, standardami prowadzenia szkoleń z zakresu mediacji, wynagrodzeniem mediatorów w mediacjach ze skierowania sądu, czy standardami prowadzenia mediacji w warunkach izolacji więziennej. Efekty prac znalazły odzwierciedlenie w przyjętych przez Radę standardach szkoleń dla mediatorów, a także w projekcie zmian rozporządzenia o postępowaniu mediacyjnym w sprawach karnych.

UWAGA: komunikaty publikowane są w serwisie PAP bez wprowadzania przez PAP SA jakichkolwiek zmian w ich treści, w formie dostarczonej przez nadawcę. Nadawca komunikatu ponosi odpowiedzialność za jego treść – z zastrzeżeniem postanowień art. 42 ust. 2 ustawy prawo prasowe. (PAP)

par/

Pobierz materiał i Publikuj za darmo

bezpośredni link do materiału
Data publikacji 21.11.2023, 19:14
Źródło informacji MS
Zastrzeżenie Za materiał opublikowany w serwisie PAP MediaRoom odpowiedzialność ponosi – z zastrzeżeniem postanowień art. 42 ust. 2 ustawy prawo prasowe – jego nadawca, wskazany każdorazowo jako „źródło informacji”. Informacje podpisane źródłem „PAP MediaRoom” są opracowywane przez dziennikarzy PAP we współpracy z firmami lub instytucjami – w ramach umów na obsługę medialną. Wszystkie materiały opublikowane w serwisie PAP MediaRoom mogą być bezpłatnie wykorzystywane przez media.

Newsletter

Newsletter portalu PAP MediaRoom to przesyłane do odbiorców raz dziennie zestawienie informacji prasowych, komunikatów instytucji oraz artykułów dziennikarskich, które zostały opublikowane na portalu danego dnia.

ZAPISZ SIĘ