Newsletter

Polityka i społeczeństwo

MS: Ochrona budynków prokuratury – polecenie Prokuratora Generalnego (komunikat)

29.12.2023, 20:34aktualizacja: 03.01.2024, 11:24

Pobierz materiał i Publikuj za darmo

- Ministerstwo Sprawiedliwości informuje:

W związku z protestem prokuratorów sprzeciwiających się planowanej zmianie ochrony budynków Prokuratury Rejonowej Warszawa-Mokotów oraz Prokuratury Rejonowej Warszawa-Wola, Prokurator Generalny w dniu 29 grudnia 2023 r. postanowił utrzymać obecny system z 24-godzinną ochroną fizyczną.

Decyzja ta wynika z braku satysfakcjonującej odpowiedzi Prokuratora Okręgowego w Warszawie w kwestii przyczyn zmiany systemu ochrony, a przede wszystkim charakteru i systemu zabezpieczeń budynków, walidacji jego funkcjonowania, a także sposobu wprowadzenia zmian z pominięciem konsultacji oraz określenia ram prawnych organizacji zabezpieczenia.

Prokurator Generalny nie dostrzega obecnie uzasadnienia dla zmiany systemu ochrony opartego na przesłankach przedstawionych w korespondencji. Planuje jednak prace koncepcyjne i normatywne mające na celu stworzenie efektywnego i akceptowalnego systemu ochrony budynków prokuratury, uwzględniającego optymalizację kosztów oraz rzeczywistą ochronę pracowników bez ingerencji w ich status i charakter pracy.

UWAGA: komunikaty publikowane są w serwisie PAP bez wprowadzania przez PAP SA jakichkolwiek zmian w ich treści, w formie dostarczonej przez nadawcę. Nadawca komunikatu ponosi odpowiedzialność za jego treść – z zastrzeżeniem postanowień art. 42 ust. 2 ustawy prawo prasowe. (PAP)

kom/ mja/

Pobierz materiał i Publikuj za darmo

bezpośredni link do materiału
Data publikacji 29.12.2023, 20:34
Źródło informacji Ministerstwo Sprawiedliwości
Zastrzeżenie Za materiał opublikowany w serwisie PAP MediaRoom odpowiedzialność ponosi – z zastrzeżeniem postanowień art. 42 ust. 2 ustawy prawo prasowe – jego nadawca, wskazany każdorazowo jako „źródło informacji”. Informacje podpisane źródłem „PAP MediaRoom” są opracowywane przez dziennikarzy PAP we współpracy z firmami lub instytucjami – w ramach umów na obsługę medialną. Wszystkie materiały opublikowane w serwisie PAP MediaRoom mogą być bezpłatnie wykorzystywane przez media.

Newsletter

Newsletter portalu PAP MediaRoom to przesyłane do odbiorców raz dziennie zestawienie informacji prasowych, komunikatów instytucji oraz artykułów dziennikarskich, które zostały opublikowane na portalu danego dnia.

ZAPISZ SIĘ