Newsletter

Polityka i społeczeństwo

MS: Oświadczenie w sprawie manipulacji portalu Konkret24 (komunikat)

23.06.2022, 18:36aktualizacja: 24.06.2022, 11:16

Pobierz materiał i Publikuj za darmo

Ministerstwo Sprawiedliwości informuje:

Portal Konkret24 tekstem zatytułowanym „Ziobro: największe w Europie złoża węgla kamiennego są na Lubelszczyźnie. To nieprawda” wprowadza czytelników w błąd. Autor artkułu nie zacytował całej wypowiedzi przesłanej przez Wydział Prasowy Ministerstwa Sprawiedliwości, co całkowicie wypaczyło jej sens.

W odpowiedzi przesłanej portalowi Konkret24 TVN24 zwrócono uwagę, że złoża surowca w Lubelskim Zagłębiu Węglowym są największymi na terenie UE spełniającymi kryteria technicznej i ekonomicznej opłacalności wydobycia.

Podkreślono, że jest to możliwe dzięki geologicznej strukturze złoża, w tym niskiej zawartości metanu oraz stosunkowo niewielkiej zabudowie terenu w tym obszarze. O rzeczywistej wielkości złoża, ocenianego jako nadające się do przyszłej eksploatacji, przesądzają kryteria techniczne i ekonomiczne.

Rzetelność dziennikarska wymaga zachowania szczególnej staranności przy zbieraniu i wykorzystaniu materiałów prasowych.

UWAGA: komunikaty publikowane są w serwisie PAP bez wprowadzania przez PAP SA jakichkolwiek zmian w ich treści, w formie dostarczonej przez nadawcę. Nadawca komunikatu ponosi odpowiedzialność za jego treść – z zastrzeżeniem postanowień art. 42 ust. 2 ustawy prawo prasowe.(PAP)

par/

Pobierz materiał i Publikuj za darmo

bezpośredni link do materiału
Data publikacji 23.06.2022, 18:36
Źródło informacji MS
Zastrzeżenie Za materiał opublikowany w serwisie PAP MediaRoom odpowiedzialność ponosi – z zastrzeżeniem postanowień art. 42 ust. 2 ustawy prawo prasowe – jego nadawca, wskazany każdorazowo jako „źródło informacji”. Informacje podpisane źródłem „PAP MediaRoom” są opracowywane przez dziennikarzy PAP we współpracy z firmami lub instytucjami – w ramach umów na obsługę medialną. Wszystkie materiały opublikowane w serwisie PAP MediaRoom mogą być bezpłatnie wykorzystywane przez media.

Newsletter

Newsletter portalu PAP MediaRoom to przesyłane do odbiorców raz dziennie zestawienie informacji prasowych, komunikatów instytucji oraz artykułów dziennikarskich, które zostały opublikowane na portalu danego dnia.

ZAPISZ SIĘ