Newsletter

Polityka i społeczeństwo

MS: Porozumienie Ministerstwa Sprawiedliwości z NSZZ Funkcjonariuszy i Pracowników Więziennictwa (komunikat)

13.10.2021, 17:41aktualizacja: 13.10.2021, 17:42

Pobierz materiał i Publikuj za darmo

- MS informuje:

Dziś (13 października br.) w obecności Ministra Sprawiedliwości Zbigniewa Ziobro nadzorujący więziennictwo wiceminister Michał Woś podpisał aneks do Porozumienia zawartego w 2018 r. między Ministerstwem Sprawiedliwości a NSZZ Funkcjonariuszy i Pracowników Więziennictwa. Związek reprezentował przewodniczący Czesław Tuła.

Podpisane porozumienie ustala daty wprowadzenia rozwiązań oczekiwanych przez stronę społeczną i kończy akcję protestacyjną prowadzoną przez związkowców.

- Wsłuchujemy się w głosy strony społecznej i staramy się wychodzić naprzeciw ich oczekiwaniom. Po co szukać konfliktów, jeżeli można dojść do porozumienia – podkreślił Minister Sprawiedliwości Prokurator Generalny Zbigniew Ziobro.

Przewodniczący Niezależnego Samorządnego Związku Zawodowego Funkcjonariuszy i Pracowników Więziennictwa Czesław Tuła podziękował kierownictwu resortu za dialog i osiągnięte porozumienie.

– Służba Więzienna zawdzięcza ministrowi Zbigniewowi Ziobro pierwszą w historii III RP ustawę modernizacyjną. Twardo negocjujemy z ministerstwem, ale udaje nam się dojść do porozumienia. Służba pracowników i funkcjonariuszy więziennictwa jest trudna i wymagająca poświęceń, musi być solidnie wynagradzana – zaznaczył.

Podpisany dokument spełnia oczekiwania związku, by dodatek za wysługę lat oraz zaopatrzenie emerytalne funkcjonariuszy i pracowników Służby Więziennej, były ustalane na tak samo korzystnych zasadach jak dla służb mundurowych podległych MSWiA. Zmiany mają zachęcić do jak najdłuższej pracy i służby.

W aneksie zapowiedziano również wspólne prace Ministerstwa Sprawiedliwości i związkowców nad przygotowaniem programu modernizacji Służby Więziennej w latach 2022-2025.

UWAGA: komunikaty publikowane są w serwisie PAP bez wprowadzania przez PAP SA jakichkolwiek zmian w ich treści, w formie dostarczonej przez nadawcę. Nadawca komunikatu ponosi odpowiedzialność za jego treść – z zastrzeżeniem postanowień art. 42 ust. 2 ustawy prawo prasowe. (PAP)

kom/ nmk/ jann/

Pobierz materiał i Publikuj za darmo

bezpośredni link do materiału
Data publikacji 13.10.2021, 17:41
Źródło informacji MSWiA
Zastrzeżenie Za materiał opublikowany w serwisie PAP MediaRoom odpowiedzialność ponosi – z zastrzeżeniem postanowień art. 42 ust. 2 ustawy prawo prasowe – jego nadawca, wskazany każdorazowo jako „źródło informacji”. Informacje podpisane źródłem „PAP MediaRoom” są opracowywane przez dziennikarzy PAP we współpracy z firmami lub instytucjami – w ramach umów na obsługę medialną. Wszystkie materiały opublikowane w serwisie PAP MediaRoom mogą być bezpłatnie wykorzystywane przez media.

Newsletter

Newsletter portalu PAP MediaRoom to przesyłane do odbiorców raz dziennie zestawienie informacji prasowych, komunikatów instytucji oraz artykułów dziennikarskich, które zostały opublikowane na portalu danego dnia.

ZAPISZ SIĘ