Newsletter

Polityka i społeczeństwo

MS: Porozumienie Ministerstwa Sprawiedliwości z NSZZ Funkcjonariuszy i Pracowników Więziennictwa (komunikat)

10.10.2023, 22:46aktualizacja: 10.10.2023, 22:48

Pobierz materiał i Publikuj za darmo

- Ministerstwo Sprawiedliwości informuje:

Dziś (10 października br.) pomiędzy Ministrem Sprawiedliwości, którego reprezentował wiceminister Michał Woś, a Niezależnym Samorządnym Związkiem Zawodowym Funkcjonariuszy i Pracowników Więziennictwa, zostało zawarte porozumienie. Związek reprezentował Przewodniczący Zarządu Głównego Czesław Tuła.

Odpowiednie funkcjonowanie Służby Więziennej ma kluczowe znaczenie dla bezpieczeństwa wewnętrznego i porządku publicznego w Polsce. Porozumienie zostało wypracowane w oparciu o postulaty NSZZ Funkcjonariuszy i Pracowników Więziennictwa z 15 września br. Ma na celu poprawę warunków pracy i płacy funkcjonariuszy i pracowników Służby Więziennej.

Podpisany dokument realizuje postulat związku, by warunki przyznawania świadczenia motywacyjnego dla funkcjonariuszy Służby Więziennej były ustalane w oparciu o zasadę równego traktowania w służbach mundurowych.

Zgodnie z jego zapisami, w nadchodzącym roku zarówno funkcjonariusze, jak i pracownicy Służby Więziennej otrzymają podwyżkę uposażeń w wysokości 12,3 proc. Ponadto, o co najmniej 100 milionów złotych zwiększony zostanie budżet Służby Więziennej na 2024 rok.

Środki te mają zostać przeznaczone na m.in. na dofinansowanie wypłaty za wypracowane ponadnormatywne godziny oraz świadczenia motywacyjne. Mają one zachęcić funkcjonariuszy do jak najdłuższej służby, a także zahamować odpływ doświadczonej kadry. W aneksie zapowiedziano także opracowanie projektu nowelizacji rozporządzenia dotyczącego ryczałtu za dojazd do miejsca pełnienia służby.

UWAGA: komunikaty publikowane są w serwisie PAP bez wprowadzania przez PAP SA jakichkolwiek zmian w ich treści, w formie dostarczonej przez nadawcę. Nadawca komunikatu ponosi odpowiedzialność za jego treść – z zastrzeżeniem postanowień art. 42 ust. 2 ustawy prawo prasowe. (PAP)

ak/ mir/

Pobierz materiał i Publikuj za darmo

bezpośredni link do materiału
Data publikacji 10.10.2023, 22:46
Źródło informacji MS
Zastrzeżenie Za materiał opublikowany w serwisie PAP MediaRoom odpowiedzialność ponosi – z zastrzeżeniem postanowień art. 42 ust. 2 ustawy prawo prasowe – jego nadawca, wskazany każdorazowo jako „źródło informacji”. Informacje podpisane źródłem „PAP MediaRoom” są opracowywane przez dziennikarzy PAP we współpracy z firmami lub instytucjami – w ramach umów na obsługę medialną. Wszystkie materiały opublikowane w serwisie PAP MediaRoom mogą być bezpłatnie wykorzystywane przez media.

Newsletter

Newsletter portalu PAP MediaRoom to przesyłane do odbiorców raz dziennie zestawienie informacji prasowych, komunikatów instytucji oraz artykułów dziennikarskich, które zostały opublikowane na portalu danego dnia.

ZAPISZ SIĘ