Newsletter

Polityka i społeczeństwo

MS: Powstaną kolejne kwatery tymczasowe dla funkcjonariuszy Służby Więziennej (komunikat)

24.05.2023, 21:33aktualizacja: 25.05.2023, 10:05

Pobierz materiał i Publikuj za darmo

- Ministerstwo Sprawiedliwości informuje:

Powstaną kolejne kwatery tymczasowe dla funkcjonariuszy Służby Więziennej

- To dodatkowa zachęta dla chcących wstąpić w szeregi Służby Więziennej – powiedział wiceminister sprawiedliwości Michał Woś podczas dzisiejszego (24 maja br.) podpisania umowy na budowę przy Zakładzie Karnym w Raciborzu kwater tymczasowych dla funkcjonariuszy SW.

W Centralnym Zarządzie Służby Więziennej podpisy pod umową złożyli ppor. Grzegorz Skowronek – Dyrektor Zakładu Karnego w Raciborzu i Artur Dziadosz – Dyrektor Polskiej Grupy SW Przedsiębiorstwo Państwowe. W wydarzeniu uczestniczyli wiceminister Michał Woś, który nadzoruje więziennictwo, Dyrektor Generalny Służby Więziennej gen. Jacek Kitliński, a także ppłk Maciej Konior – Dyrektor Okręgowego Inspektoratu Służby Więziennej w Katowicach.

Zachęta do służby

– Służba Więzienna stale uatrakcyjnia warunki pracy w formacji. Poza wynagrodzeniem, które podnosimy, a przypomnę, że teraz nowy funkcjonariusz na start dostaje około 4,5 tysiąca złotych na rękę, szukamy dodatkowych zachęt. Po to powstał program „Funkcjonariusz Pro” i po to budujemy mieszkania tam, gdzie mamy teren i gdzie miejscowe plany zagospodarowania przestrzennego umożliwiają tego rodzaju inwestycje – podkreślił Michał Woś.

– Na rynku pracy panuje konkurencja, a zakład w Raciborzu jest duży i ważny. Jedyny w województwie śląskim ze specjalnym oddziałem dla niebezpiecznych osadzonych. Dlatego zachęcamy do służby akurat tutaj – dodał.

Michał Woś zwrócił również uwagę na prorodzinny charakter inwestycji. W wybudowanych mieszkaniach będą mogły zamieszkać również rodziny.

Mieszkania pod klucz

Przy Zakładzie Karnym w Raciborzu powstanie małe osiedle. Będą to kwatery tymczasowe dla funkcjonariuszy i pracowników jednostki. Do końca 2025 r. w Raciborzu wykonawca zbuduje 4 bloki (czteropiętrowe), w których powstaną 64 mieszkania wyposażone w standardzie „pod klucz”. Koszt zbudowania samych mieszkań w stanie surowym zamknie się w kwocie ok. 20 milionów złotych. W ramach inwestycji zagospodarowany zostanie również teren wokół bloków. Powstaną chodniki, parkingi, place zabaw i tereny z zielenią.

Mieszkania zwiększą atrakcyjność pełnienie służby w formacji. Znaczna część lokali będzie mogła zostać przydzielona funkcjonariuszom posiadającym rodziny, co przy aktualnym poziomie cen mieszkań, jak i stawek za wynajem, stanie się niewątpliwym atutem służby w jednostkach SW.

Ponadto w ramach programu „Funkcjonariusza Pro” zostanie sfinansowanych wiele zadań skutkujących poprawą warunków służby i pracy. Będą to m.in. działania inwestycyjno-remontowe, zakupy niezbędnego wyposażenia, modernizacja i podniesienie standardów szatni, sanitariatów, pomieszczeń socjalnych, dyżurek oddziałowych, punktów dowodzenia, wartowni, biur.

UWAGA: komunikaty publikowane są w serwisie PAP bez wprowadzania przez PAP SA jakichkolwiek zmian w ich treści, w formie dostarczonej przez nadawcę. Nadawca komunikatu ponosi odpowiedzialność za jego treść – z zastrzeżeniem postanowień art. 42 ust. 2 ustawy prawo prasowe.(PAP)

kom/ mchom/ jann/

Pobierz materiał i Publikuj za darmo

bezpośredni link do materiału
Data publikacji 24.05.2023, 21:33
Źródło informacji Ministerstwo Sprawiedliwości
Zastrzeżenie Za materiał opublikowany w serwisie PAP MediaRoom odpowiedzialność ponosi – z zastrzeżeniem postanowień art. 42 ust. 2 ustawy prawo prasowe – jego nadawca, wskazany każdorazowo jako „źródło informacji”. Informacje podpisane źródłem „PAP MediaRoom” są opracowywane przez dziennikarzy PAP we współpracy z firmami lub instytucjami – w ramach umów na obsługę medialną. Wszystkie materiały opublikowane w serwisie PAP MediaRoom mogą być bezpłatnie wykorzystywane przez media.

Newsletter

Newsletter portalu PAP MediaRoom to przesyłane do odbiorców raz dziennie zestawienie informacji prasowych, komunikatów instytucji oraz artykułów dziennikarskich, które zostały opublikowane na portalu danego dnia.

ZAPISZ SIĘ