Newsletter

Polityka i społeczeństwo

MS: Powstanie nowa siedziba Sądu Rejonowego w Sosnowcu (komunikat)

26.01.2023, 17:35aktualizacja: 26.01.2023, 17:37

Pobierz materiał i Publikuj za darmo

Biuro Komunikacji i Promocji Ministerstwa Sprawiedliwości informuje:

Dziś (26 stycznia br.) została podpisana umowa na budowę nowej siedziby Sądu Rejonowego w Sosnowcu. To kolejna inwestycja zapewniająca jak najlepszy dostęp do wymiaru sprawiedliwości. – Chcemy, by szukający sprawiedliwości mieli do czynienia z odpowiednio wyposażonym, dostępnym i przyjaznym interesantom sądem, a pracownicy sądowi mogli liczyć na pracę w godnych warunkach – podkreśla wiceminister sprawiedliwości Michał Woś.

Reprezentacyjny budynek Sądu Rejonowego w Sosnowcu będzie miał od 3 do 4 pięter, kondygnację podziemną oraz niezadaszone patio. Całkowita powierzchnia gmachu wyniesie prawie 9 000 m2. Zaprojektowany został na planie prostokąta i powstanie przy ul. Kombajnistów. Stanie się częścią lokalnego kompleksu wymiaru sprawiedliwości, bo w sąsiedztwie znajdują się już siedziby prokuratury i policji.

Inwestycja będzie ułatwieniem dla mieszkańcom Sosnowca i okolic oraz wszystkich pracowników sądu. Obecnie główna siedziba Sądu Rejonowego w Sosnowcu mieści się przy ul. 1 Maja, jednak część wydziałów pracuje w budynku przy ul Kaliskiej.

Ministerstwo Sprawiedliwości konsekwentnie działa na rzecz stałej poprawy warunków funkcjonowania sądownictwa. W samym tylko 2022 roku oddano do użytku – również w Sosnowcu - nowy budynek Sądu Okręgowego, a w Raciborzu otwarto odrestaurowany gmach Sądu Rejonowego. We Wrocławiu rozpoczęła się budowa nowego gmachu Sądu Apelacyjnego, a w Wieliczce podpisano umowę na budowę nowej siedziby Sądu Rejonowego i Prokuratury Rejonowej.

Dzięki prowadzonym inwestycjom sądy znajdują się jak najbliżej ludzi.

UWAGA: komunikaty publikowane są w serwisie PAP bez wprowadzania przez PAP SA jakichkolwiek zmian w ich treści, w formie dostarczonej przez nadawcę. Nadawca komunikatu ponosi odpowiedzialność za jego treść – z zastrzeżeniem postanowień art. 42 ust. 2 ustawy prawo prasowe. (PAP)

kom/ mok/

Pobierz materiał i Publikuj za darmo

bezpośredni link do materiału
Data publikacji 26.01.2023, 17:35
Źródło informacji MS
Zastrzeżenie Za materiał opublikowany w serwisie PAP MediaRoom odpowiedzialność ponosi – z zastrzeżeniem postanowień art. 42 ust. 2 ustawy prawo prasowe – jego nadawca, wskazany każdorazowo jako „źródło informacji”. Informacje podpisane źródłem „PAP MediaRoom” są opracowywane przez dziennikarzy PAP we współpracy z firmami lub instytucjami – w ramach umów na obsługę medialną. Wszystkie materiały opublikowane w serwisie PAP MediaRoom mogą być bezpłatnie wykorzystywane przez media.

Newsletter

Newsletter portalu PAP MediaRoom to przesyłane do odbiorców raz dziennie zestawienie informacji prasowych, komunikatów instytucji oraz artykułów dziennikarskich, które zostały opublikowane na portalu danego dnia.

ZAPISZ SIĘ